Τμήμα 1
Buyer: Εθνικό Δίκτυο Υποδομών Τεχνολογίας & Έρευνας ΑΕ - ΕΔΥΤΕ ΑΕ
- Published
- 10 September 2024
- Submission deadline
- 20 September 2024, 12:00
- Estimated value
- €632,500
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00542897-2024
- Reference
- eb39bf4e-f39a-497d-8a22-d3011bc67469
- Official source
- Official source
CPV codes
- 38000000Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas)
- 32420000Equipo de red
- 32570000Equipo de comunicaciones
- 50332000Servicios de mantenimiento de infraestructura de telecomunicaciones
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ενός συστήματος παραγωγής και διαχείρισης σύμπλεκτων φωτονίων (EPPSs) για τη διενέργεια πειραμάτων παραγωγής, διανομής και ανίχνευσης σύμπλεκτων φωτονίων στα πλαίσια δοκιμών χρήσης (use-cases) του εθνικού δικτύου κβαντικών υποδομών HellasQCI. Επιπλέον, ο διαγωνισμός περιλαμβάνει συνοδευτικές υπηρεσίες εκπαίδευσης, εγκατάστασης-παραμετροποίησης και πολυετούς συντήρησης.
Award criteria
- Price — Ανοικτός διαγωνισμός με κριτήριο την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, αποκλειστικά βάσει της τιμής
Official publications
- TED · 00542897-2024 · 10 September 2024
- OJS · 176/2024 · 10 September 2024
Other tenders from Εθνικό Δίκτυο Υποδομών Τεχνολογίας & Έρευνας ΑΕ - ΕΔΥΤΕ ΑΕ
- «Υπηρεσίες διακίνησης ηλεκτρονικών γραπτών μηνυμάτων κινητής τηλεφωνίας (SMS) εσωτερικού και εξωτερικού της αυτοματοποιημένης αποστολής,…
- Προμήθεια, εγκατάσταση κατάλληλου ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού και διαμόρφωση νέου κέντρου δεδομένων» στο πλαίσιο του ΥΕ 11 «Προμήθεια,…
- Δημιουργία Μουσείου Ανθρωπίνου Σώματος
- «Μηχανισμός Υποστήριξης για την αποτελεσματική υλοποίηση του έργου» της πράξης «Προμήθεια εξοπλισμού και υπηρεσιών κυβερνοασφάλειας για…
- Προμήθεια και εγκατάσταση υπολογιστικού εξοπλισμού, αποθηκευτικού χώρου και λογισμικού» στο πλαίσιο του ΥΕ1 «Ανάπτυξη νέου υπολογιστικού…
- Προμήθεια, εγκατάσταση κατάλληλου ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού και διαμόρφωση νέου κέντρου δεδομένων» στο πλαίσιο του ΥΕ 11 «Προμήθεια,…
- Διακήρυξη Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων για το υποέργο 3 «Μηχανισμός Υποστήριξης για την αποτελεσματική υλοποίηση του…
- «Υπηρεσίες αρχικοποίησης συνδέσμων οπτικών ινών, παραχώρησης του δικαιώματος χρήσης για τουλάχιστον δεκαπέντε (15) έτη και συντήρησης για…
- Διακήρυξη ανοικτού διαγωνισμού άνω των ορίων σε δυο (2) τμήματα για την σύναψη σύμβασης για το έργο «Αντικατάσταση και επέκταση του…
- Προμήθεια, εγκατάσταση κατάλληλου ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού και διαμόρφωση νέου κέντρου δεδομένων» στο πλαίσιο του ΥΕ 11 «Προμήθεια,…