Tillæg til kontrakt om beskæftigelsessystem vedr. anskaffelse af AI-løsninger
Buyer: Københavns Kommune - Sundheds- og Omsorgsforvaltningen
- Published
- 30 October 2025
- Place of performance
- DK011
- Procedure
- Negotiated procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00718123-2025
- Reference
- 544fca95-4f47-4642-b2bf-e076286ee725
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 72200000Servicios de programación de software y de consultoría
- 72212510Servicios de desarrollo de software de comunicación
- 72230000Servicios de desarrollo de software personalizado
- 72243000Servicios de programación
- 72250000Servicios de sistemas y apoyo
- 72300000Servicios relacionados con datos
- 72600000Servicios de apoyo informático y de consultoría
Description
Københavns Kommune agter at tilkøbe AI-løsninger som supplerende ydelse til kommunens kontrakt om levering, drift og vedligeholdelse af et beskæftigelsessystem med J.H. Schultz Information A/S indgået i henhold til forudgående udbud, jf. udbudsbekendtgørelse nr. 329966-2020 af 14. juli 2020.
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| J.H. SCHULTZ INFORMATION A/S | — | — |
Official publications
- TED · 00718123-2025 · 30 October 2025
- OJS · 209/2025 · 30 October 2025
Other tenders from Københavns Kommune - Sundheds- og Omsorgsforvaltningen
- TED Grøn DIS - 3 lokationer i København 2026-2027
- Udbud af helhedspleje efter ældreloven samt praktisk støtte og personlig pleje efter serviceloven for borgere i eget hjem
- Tildeling - Udbud af aftale om etablering og drift af et hus i København for nyankomne grønlændere i social udsathed eller i risiko herfor
- Skybrudsprojekt i Lersøparken
- Rammeaftale om ad hoc-ejendomsservice
- Indkøb af 7 stk. kørebanespredere
- Udbud af skadebehandling af motor-, bygnings-, løsøre- og ansvarsskader til Københavns Kommune
- UDBUD AF RAMMEAFTALE OM LEVERING OG SERVICERING MV. AF TRÆNINGSMASKINER
- Udbud af Juridisk bistand
- Udbud af kontrakt om et fælles tidsregistreringssystem til Københavns Kommune