Tietopyyntö: Tukipalvelujen hankinta
Buyer: Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue
- Published
- 23 October 2024
- Place of performance
- FI1B1
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00642525-2024
- Official source
- Official source
CPV codes
- 85320000Servicios sociales
Description
TÄMÄ EI OLE ENNAKKOILMOITUS, HANKINTAILMOITUS TAI TARJOUSPYYNTÖ VAAN ILMOITUS MARKKINAVUOROPUHELUN KÄYNNISTÄMISESTÄ OSANA HANKINNAN SUUNNITTELUA. Länsi-Uudenmaan hyvinvointialue kartoittaa palveluntuottajien kiinnostusta tukipalveluja koskevaan kilpailutukseen. Hankinnan kohteena ovat sosiaalihuoltolain (26.8.2022/790) §19 mukaiset tukipalvelut: vaatehuoltopalvelu, siivouspalvelu ja asiointipalvelu. Palveluja hankitaan pääsääntöisesti Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen ikääntyneiden palvelujen ja aikuisten sosiaalipalveluiden asiakkaille. Hankittavia palveluja tuotetaan koko Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueelle. Nämä palvelut tukevat asiakkaiden kotona asumista ja arjessa selviytymistä, ja niitä tarjotaan asiakkaan kotiin tai kodin lähiympäristöön. Hankinnassa muodostetaan puitejärjestely. Puitejärjestelyyn valitaan kaikki ne toimittajat, jotka täyttävät tarjouspyynnössä sekä sen liitteissä asetetut vaatimukset. Hankinnasta kiinnostuneita palveluntuottajia pyydetään ilmoittamaan kiinnostuksensa hankintaa kohtaan sähköpostitse. Kiinnostuksen ilmaiseminen tietopyyntöä kohtaan ei sido palveluntuottajaa tarjouskilpailuun osallistumiseen, eikä myöskään ole edellytyksenä myöhemmin var…
Official publications
- TED · 00642525-2024 · 23 October 2024
- OJS · 207/2024 · 23 October 2024