Tietopyyntö/kutsu tarjouspyynnön esittelyyn / NordLab Verikeskustietojärjestelmä
Buyer: Nordlab, Pohjois-Suomen laboratoriokeskuksen liikelaitoskuntayhtymä
- Published
- 9 April 2025
- Estimated value
- €1,000,000
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00230889-2025
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
Description
Tämä ilmoitus ei ole hankintailmoitus eikä tarjouspyyntö. NordLab on pohjoissuomalainen, julkinen laboratorioalan hyvinvointiyhtymä, joka tuottaa näytteenotto- ja laboratoriopalveluita. NordLab on päättänyt käynnistää verikeskustietojärjestelmän hankinnan. Alustavan aikataulusuunnitelman mukaan tarjouspyyntö julkaistaan huhti-toukokuun 2025 vaihteessa. Hankinnassa käytetään nopeutettua avointa menettelyä. Alustavasti tarjousten viimeiseksi jättöpäiväksi on suunniteltu 26.5.2025. Kaikille kiinnostuneille toimijoille järjestetään yhteinen suomenkielinen infotilaisuus 23.4.2025 klo 9.30 - 10.30 Infotilaisuudessa esitellään tarjouspyyntöaineiston ydinkohdat. Tilaisuuteen osallistumisesta ei makseta korvausta. Infotilaisuuteen ilmoittaudutaan ennakkoon 16.4.2025 klo 9:00 mennessä lähettämällä ilmoittautuminen sähköpostilla osoitteeseen hankintapalvelut@monetra.fi Sähköpostin otsikoksi kirjoitetaan: "NordLab Verikeskustietojärjestelmä osallistuminen tarjouspyynnön infoon". Muulla tavalla tehtyjä ilmoittautumisia ei huomioida. Infotilaisuus järjestetään Teams-kokouksena. Tilaisuutta ei nauhoiteta eikä siitä tehdä erillistä muistiota. Kokouskutsu lähetetään siihen osoitteeseen, josta ennak…
Official publications
- TED · 00230889-2025 · 9 April 2025
- OJS · 70/2025 · 9 April 2025
Other tenders from Nordlab, Pohjois-Suomen laboratoriokeskuksen liikelaitoskuntayhtymä
- Verikeskusanalytiikan automaatiojärjestelmät Nordlab verikeskuksiin
- TIETOPYYNTÖ Varastonhallinta- ja tilausjärjestelmä
- Laiteluentaiset testit ja reagenssit Streptococcus pyogenes (A) antigeenin osoittamista varten nielunäytteestä
- Tietopyyntö / Markkinakartoitus: Ulosteen kalprotektiinin pikamääritysmenetelmä laboratorio- ja kotiolosuhteisiin
- Jälki-ilmoitus: NordLab Verikeskustietojärjestelmäpalvelu
- Tietopyyntö / markkinakartoitus Verikeskusanalytiikan automaatiojärjestelmät Nordlab verikeskuksiin
- Reagenssien, kulutustarvikkeiden sekä huollon suorahankinta Atellica Neph 630 -analysaattorille
- Jälki-ilmoitus: NordLab Verikeskustietojärjestelmäpalvelu
- Ammattikäytön verensokeri- ja OHBut -mittarit, testit ja kontrollit NordLabin ja sen asiakkaiden käyttöön
- Ammattikäytön verensokeri- ja OHBut -mittarit, testit ja kontrollit NordLabin ja sen asiakkaiden käyttöön