Tietopyyntö: Kiinteistöjen vesikatteiden huoltotyöt DPS
Buyer: Tampereen Tilapalvelut Oy
- Published
- 6 June 2025
- Place of performance
- FI197
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00368775-2025
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45261900Reparación y mantenimiento de tejados
- 45261910Reparación de tejados
- 45261920Mantenimiento de tejados
- 70330000Servicios de administración de bienes raíces a comisión o por contrato
- 90600000Servicios de saneamiento y limpieza en áreas urbanas o rurales y relacionados con ellos
Description
Tämä on tietopyyntö, ei ennakkoilmoitus, ei hankintailmoitus, eikä tarjouspyyntö. Tietopyyntö ja siihen annetut vastaukset eivät sido kumpaakaan osapuolta. Hankintayksikkö ei sitoudu toteuttamaan hankintaa tietopyynnön perusteella, eivätkä tietopyynnössä esitetyt kuvaukset tai määritykset sido hankintayksikköä. Tietopyyntöön vastaamisesta ei makseta korvausta. Tämän tietopyynnön tarkoituksena on kartoittaa mahdollisten hankinnasta kiinnostuneiden yritysten kykyä ja kiinnostusta toteuttaa tässä tietopyynnössä käsiteltävää hankintaa sekä selvittää alan yritysten näkemyksiä tulevaan hankintaan liittyen. Tampereen Tilapalvelut Oy on aikeissa perustaa vesikatteiden huoltotöihin dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS). Kyseisestä järjestelmästä tultaisiin kilpailuttamaan vesikatteiden huoltosopimuksia, lumien pudotuksia, bitumikatteiden korjauksia sekä räystäskourujen ja syöksyjen puhdistuksia. Tampereen Tilapalvelut Oy:llä on ylläpidossaan noin 800 rakennusta. Urakointiin Tilapalveluilla on oma vesikatetöiden kumppanirekisteri, josta kilpailutetaan rakennusurakat. Yrityksiä pyydetään vastaamaan alla oleviin kysymyksiin ja toimittamaan vastaukset vapaamuotoisesti 31.08.2025 mennessä sä…
Official publications
- TED · 00368775-2025 · 6 June 2025
- OJS · 108/2025 · 6 June 2025