Tietopyyntö: Jämsän kaupungin talvikunnossapitopalveluiden hankinta
Buyer: Jämsän kaupunki
- Published
- 9 April 2025
- Place of performance
- FI193
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00230975-2025
- Official source
- Official source
CPV codes
- 90620000Servicios de limpieza y eliminación de nieve
- 90630000Servicios de limpieza y eliminación de hielo
Description
Tämä ei ole hankintailmoitus tai tarjouspyyntö, vaan hankintalain mukaista markkinakartoitusta varten toteutettu tietopyyntö. Jämsän kaupunki on kuluvan vuoden kesällä järjestämässä EU-kynnysarvon ylittävän kilpailutuksen talvikunnossapitopalveluiden hankinnasta. Tämän hankinnan suunnitteluun liittyen Jämsän kaupunki järjestää markkinakartoituksen. Markkinakartoitus toteutetaan tietopyyntönä, johon televasta kilpailutuksesta kiinnostuneet yritykset voivat ilmoittautua. Tietopyyntö toteutetaan niin, että 25.4.2025 klo 12:00 mennessä hankintayksikölle ilmoittautuneet tarjoajayritykset saavat hankintayksiköltä tulevan kilpailutuksen suunnittelua koskevia kysymyksiä. Hankintayksikön antamien ohjeiden ja vastausajan mukaisesti yritykset antavat kirjallisen vastauksensa kysymyksiin. Tietopyyntö toteutetaan Teams-ympäristössä tai teknisessä tukikohdassa (Teollisuuskatu 10, 42100 Jämsä) pidettävä vuoropuheluna, jossa hankintayksikön johtamana keskustellaan tulevasta hankintakokonaisuudesta sekä tarjoajayrityksen erityisesti esille nostamista kysymyksistä. Vuoropuhelun avulla etsitään muun ohella hyviä käytäntöjä hankinnan suunnitteluun ja kilpailutusprosessiin. Markkinakartoituksessa saatu…
Official publications
- TED · 00230975-2025 · 9 April 2025
- OJS · 70/2025 · 9 April 2025