Tømmergården - fagentrepriseudbud
Buyer: Tønder Andelsforening
- Published
- 3 December 2024
- Submission deadline
- 22 January 2025, 12:00
- Place of performance
- Tønder, DK032
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00736598-2024
- Reference
- 82383774-8579-41f1-9d18-9d1ba772db50
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45000000Trabajos de construcción
Description
Nærværende udbudsbekendtgørelse gælder for udbud af fagentreprise vedrørende nybyggeri af almene boliger afd. 43 i Tønder for Tønder Andelsboligforening samt 5 private penthouselejligheder for Ejendomsselskabet Trælasten ApS Projektets adresse er Nørregade 5-9, Tønder. Projektet omfatter følgende: • Der bygges 52 almene boliger med et samlet boligareal på 4.452 m2 samt 5 penthouselejligheder for privat bygherre med et areal på 684 m2, samlet boligareal 5.133 m2. Der indrettes som 2-4 rums lejligheder. Bebyggelsen opføres som 3 bygninger, med udvendig svalegang. • Boligerne etableres som etagebyggeri, hvor øverste etage vil være penthouselejligheder. • Belægninger, terrasser, stier, parkeringspladser, affaldsgård, beplantning og skure. Projektet består af almene boliger, der opføres med offentlig støtte og er underlagt den for sådanne sager gældende lovgivning med tilhørende cirkulærer og vejledninger. Opgaven udbydes i fagentrepriser for CJ A/S, som er Totalentreprenør på byggeriet, for Tønder Andelsboligforening og Ejendomsselskabet Trælasten ApS, der er delegerende bygherre og ordregiver. Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud i overensstemmelse med §§ 56-57 i U…
Lots (18)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Tømmergården - Fagentrepriseudbud | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 2 | Jord, kloak og belægning | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 3 | Beton | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 4 | Betonelementleverance | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 5 | Betonelementmontage | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 6 | Pladefalse | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 7 | Probeton | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 8 | Mu - Flise | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 9 | Tømrer og snedker | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 10 | Tagdækker | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 11 | Støbte undergulve inkl. trægulve | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 12 | El | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 13 | VVS | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 14 | Ventilation | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 15 | Elevator | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 16 | Maler | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 17 | Inventar: Køkken, fast inventar | 45000000 Trabajos de construcción | — |
| 18 | Stål | 45000000 Trabajos de construcción | — |
Award criteria
- Price — Der henvises til udbudsbetingelserne
Official publications
- TED · 00736598-2024 · 3 December 2024
- OJS · 235/2024 · 3 December 2024