ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΧΩΡΩΝ ΠΡΑΣΙΝΟΥ 2023-2026
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΒΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ
- Published
- 20 December 2023
- Submission deadline
- 9 February 2024, 10:30
- Estimated value
- €2,221,965
- Place of performance
- Βούλα, EL305
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00773227-2023
- Reference
- 7cac275a-e515-47fb-acd4-6de84c718429
- Official source
- Official source
CPV codes
- 77313000Servicios de mantenimiento de parques
- 03451000Plantas
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η συντήρηση του πρασίνου με το αρδευτικό του δίκτυο και του συστήματος τηλεελέγχου, με την προσθήκη όλων των απαραίτητων υλικών και εξαρτημάτων, κυρίως των μεγάλης έκτασης διαμορφωμένων κοινοχρήστων χώρων, πάρκων και πλατειών του Δήμου. Οι εργασίες συντήρησης περιλαμβάνουν όλες τις απαραίτητες τακτικές κυρίως επεμβάσεις που θα εξασφαλίσουν την αποκατάσταση και διατήρηση της υγείας, της πυκνότητας και της αντοχής στη χρήση, των υφιστάμενων χλοοταπήτων των χώρων αυτών, καθώς και την καλή κατάσταση, υγεία και εικόνα των φυτών καθώς και θα επιδιορθώσουν, συμπληρώσουν και συντηρήσουν το αρδευτικό δίκτυο και το σύστημα τηλεελέγχου-τηλεχειρισμού της άρδευσής τους. Κύριος στόχος των εργασιών είναι η αισθητική και λειτουργική αναβάθμιση των χώρων πρασίνου που αποτελούν τα πιο σημαντικά αντιπροσωπευτικά δείγματα του αστικού πρασίνου της πόλης.
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΧΩΡΩΝ ΠΡΑΣΙΝΟΥ 2023-2026 | 77313000 Servicios de mantenimiento de parques | €1,110,983 |
| 2 | ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΧΩΡΩΝ ΠΡΑΣΙΝΟΥ 2023-2026 - ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ | 77313000 Servicios de mantenimiento de parques | €1,110,983 |
Award criteria
- Price — Η διενέργεια του διαγωνισμού θα πραγματοποιηθεί με Διεθνή Ηλεκτρονικό Δημόσιο Ανοικτό σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία και η εκτέλεση της υπηρεσίας θα γίνει με βάση τους όρους της Διακήρυξης που…
Official publications
- TED · 00773227-2023 · 20 December 2023
- OJS · 245/2023 · 20 December 2023