SUORAHANKINTAILMOITUS: Hankintapäätös ServiceNow identiteetinhallinnan lisensseistä VAKEDno-2022-504
Buyer: Vantaan ja Keravan hyvinvointialue
- Published
- 29 October 2024
- Procedure
- Negotiated procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00656142-2024
- Reference
- c2cb373f-4a3d-4e56-8e20-0b58bc64ea4b
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Description
Vantaan ja Keravan hyvinvointialue on päätöksillään § 13, 19.5.2022 (VAKEDno-2022-194) hankkinut ServiceNow IT-palveluhallintasovelluksen lisensseineen Sofigate Oy:ltä. Hankintasopimus tuli voimaan 14.10.2022. Hyvinvointialue on edelleen hankkinut Sofigate Oy:ltä IT-palveluhallintasovelluksen sovellustukipalvelut päätöksellään § 88, 18.11.2022 (VAKEDno-2022-194). Hyvinvointialue on myös hankkinut Sofigate Oy:ltä identiteetinhallinnan IGAmore-sovelluksen ja tarvittavat lisenssit päätöksillään § 65,18.10.2022 ja § 80 23.10.2023. (VAKEDno-2022-504) Vantaan ja Keravan hyvinvointialue ServiceNow-palvelinhallintasovelluksen hankinta perustui Vantaan kaupungin ja Sofigate Oy:n väliseen sopimukseen, joka osittain siirrettiin kaupungin (§ 10, 31.1.2022 ja § 15, 6.6.2022) ja hyvinvointialueen päätösten (§ 30, 29.3.2022 ja § 73, 30.8.2022) ja sopimuksessa olevien sopimuksen siirtämistä koskevia sopimusehtojen mukaisesti Vantaan ja Keravan hyvinvointialueelle. Julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista annetun lain (1397/2016, jäljempänä myös hankintalaki) 40 §:n 2 momentin 2) kohdan mukaan hankintayksikkö voi valita suorahankinnan, jos teknisestä tai yksinoikeuden suojaamiseen liitt…
Award criteria
- Quality — yhteensopivuus
- Cost — kokonaiskustannukset
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| Sofigate Oy | — | — |
Official publications
- TED · 00656142-2024 · 29 October 2024
- OJS · 211/2024 · 29 October 2024