El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union SuppliesFramework agreement

Soluții perfuzabile II

Buyer: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRASOV

Published
19 May 2025
Submission deadline
23 June 2025, 15:00
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00319231-2025
Reference
fc14da66-8273-4d4a-ba98-77eaf0a6f9a5
Official source
Official source

CPV codes

Description

Procedura aleasă este Acord Cadru pe 24 de luni de la semnarea acestuia, cu 2 operatori economici. S-a ales procedura de licitație deschisă, Anunț de participare, deoarece valoarea cumulată a tuturor loturilor depășește pragul valoric prevăzut la art. 7 alin.(1) lit.c) din Legea nr.98/2016 cu modificările si completările ulterioare . Având în vedere ca produsele care fac obiectul acestei achiziții sunt medicamente folosite in tratamentul pacienților, iar numărul pacienților este variabil și cantitatea exactă de medicamente nu se cunoaște la acest moment, s-a ales acordul-cadru deoarece acesta permite autorității contractante atribuirea de contracte subsecvente, lunar sau trimestrial, în funcție de necesitățile concrete si de fondurile alocate pentru achiziția acestora. Acordul cadru se încheie fără reluarea competiției. Contractul subsecvent va fi încheiat într-un termen estimat de 7 zile de la încheierea acordului cadru doar la solicitarea medicului coordonator. Contractele subsecvente se vor încheia în funcție de alocarea bugetară din Programele Naționale de Sănătate. Produsele se vor achiziționa de la primul clasat până la epuizarea cantității. Dacă ofertantul clasat pe primul…

Lots (8)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 GLUCOSUM SOL. PERF. 20% - 500ml buc
RO122
33692400 Soluciones para perfusiones
2 GLUCOSUM SOL. PERF. 5% - 250ml buc
RO122
33692400 Soluciones para perfusiones
3 GLUCOSUM SOL. PERF. 10% - 250ml buc
RO122
33692400 Soluciones para perfusiones
4 NATRII CHLORIDUM SOL. PERF. 0.9% - 100ml buc
RO122
33692400 Soluciones para perfusiones
5 NATRII CHLORIDUM SOL. PERF. 0.9% - 250ml buc
RO122
33692400 Soluciones para perfusiones
6 NATRII CHLORIDUM SOL. PERF. 0.9% - 500ml buc
RO122
33692400 Soluciones para perfusiones
7 NATRII CHLORIDUM SOL. PERF. 0.9% - 1000ml buc
RO122
33692400 Soluciones para perfusiones
8 NATRII HYDROGENI CARBONAS SOL. PERF. 8.4% - 80ml flacon
RO122
33692400 Soluciones para perfusiones

Award criteria

Official publications

Other tenders from SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRASOV