Soluții perfuzabile
Buyer: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRASOV
- Published
- 28 March 2025
- Submission deadline
- 5 May 2025, 15:00
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00201632-2025
- Reference
- 420a39e7-771c-4416-9bd1-8ad2509e4e1a
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33692400Soluciones para perfusiones
Description
Procedura aleasă este Acord Cadru pe 24 de luni de la semnarea acestuia, cu 3 operatori economici. S-a ales procedura de licitație deschisă, Anunț de participare, deoarece valoarea cumulată a tuturor loturilor depășește pragul valoric prevăzut la art. 7 alin.(1) lit.c) din Legea nr.98/2016 cu modificările si completările ulterioare . Având în vedere ca produsele care fac obiectul acestei achiziții sunt medicamente folosite in tratamentul pacienților, iar numărul pacienților este variabil și cantitatea exactă de medicamente nu se cunoaște la acest moment, s-a ales acordul-cadru deoarece acesta permite autorității contractante atribuirea de contracte subsecvente, lunar sau trimestrial, în funcție de necesitățile concrete si de fondurile alocate pentru achiziția acestora din Programul Național de Sănătate. Acordul cadru se încheie fără reluarea competiției. Contractul subsecvent va fi încheiat într-un termen estimat de 7 zile de la încheierea acordului cadru doar la solicitarea medicului coordonator. Contractele subsecvente se vor încheia în funcție de alocarea bugetară din Programele Naționale de Sănătate. Produsele se vor achiziționa de la primul clasat până la epuizarea cantități…
Lots (17)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ALBUMINUM HUMANUM SOL. PERF. 20% - 50ml | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 2 | ALBUMINUM HUMANUM SOL. PERF. 20% - 100ml | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 3 | COMBINATII (SOLUTIE RINGER) SOL. PERF. 500ml | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 4 | GELATINA SUCCILINATA SOL. PERF. 40g/1000ml - 500ml flacon | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 5 | GLUCOSUM SOL. PERF. 20% - 500ml buc | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 6 | GLUCOSUM SOL. PERF. 5% - 500ml buc | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 7 | GLUCOSUM SOL. PERF. 10% - 500ml buc | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 8 | GLUCOSUM SOL. PERF. 5% - 250ml buc | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 9 | GLUCOSUM SOL. PERF. 10% - 250ml buc | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 10 | KALII CHLORIDUM CONC. PT. SOL. PERF. 74.56mg/ml - 100ml flacon | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 11 | KALII CHLORIDUM CONC. PT. SOL. PERF. 74.56mg/ml - 20ml flacon | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 12 | 12 NATRII CHLORIDUM CONC. PT. SOL. PERF. 5,85% - 100ml flacon | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 13 | NATRII CHLORIDUM SOL. PERF. 0.9% - 100ml buc | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 14 | NATRII CHLORIDUM SOL. PERF. 0.9% - 250ml buc | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 15 | NATRII CHLORIDUM SOL. PERF. 0.9% - 500ml buc | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 16 | NATRII CHLORIDUM SOL. PERF. 0.9% - 1000ml buc | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
| 17 | NATRII HYDROGENI CARBONAS SOL. PERF. 8.4% - 80ml flacon | 33692400 Soluciones para perfusiones | — |
Award criteria
- Price — Pretul cel mai scazut este singurul criteriu
Official publications
- TED · 00201632-2025 · 28 March 2025
- OJS · 62/2025 · 28 March 2025
Other tenders from SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRASOV
- Medicamente Oncologie Suplimentară
- SERVICII DE PAZĂ, PROTECȚIE ȘI CONTROL ACCES
- MATERIALE SANITARE 1
- Reactivi și consumabile de laborator
- Reactivi si consumabile Anatomie Patologică și Medicina Legală
- Dispozitive Medicale Implantabile și Electrofiziologie Complexă
- SERVICII DE PAZĂ, PROTECȚIE ȘI CONTROL ACCES
- Reactivi si consumabile Anatomie Patologică și Medicina Legală
- Substanțe de contrast
- Închiriere stații de stocare/vaporizare oxigen medicinal lichid, inclusiv furnizarea oxigenului medicinal