Servicii de supervizor al lucrărilor de execuție ce fac obiectul contractului încheiat în conformitate cu prevederile HG nr.1/2018, precum și dirigenție de șantier pe toată perioada de execuţie a lucrărilor şi până la recepţia finală pentru un număr 54 blocuri de locuințe din Sectorul 2 al Municipiului București - LOT 3(13 BLOCURI)
Buyer: Sectorul 2 al Municipiului Bucuresti
- Published
- 24 June 2024
- Submission deadline
- 10 July 2024, 15:00
- Estimated value
- 323,422 RON
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00372705-2024
- Reference
- 6e4c859a-76b9-434c-9828-360af39938c4
- Official source
- Official source
CPV codes
- 71521000Servicios de supervisión del emplazamiento de la obra
Description
Obiectul contractului este prestarea de Servicii de supervizor al lucrărilor de execuție ce fac obiectul contractului încheiat în conformitate cu prevederile HG nr.1/2018, precum și dirigenție de șantier pe toată perioada de execuţie a lucrărilor şi până la recepţia finală a obiectivelor de investiţii “Executarea lucrărilor de reabilitare termica pentru un număr 54 blocuri de locuințe din Sectorul 2 al Municipiului București” , respectiv pentru 13 blocuri din acestea, reluarea Lotului 3, număr anunt CN1066677 Valoarea totală estimată a acestei investiții de 323.422,06 lei fără TVA. Obiectivul general al acestor servicii este de a superviza execuția lucrărilor de construcții astfel încât aceste lucrări să fie desfășurate în conformitate cu prevederile contractului de lucrări, cu legislația în vigoare, cu bunele practici și să fie finalizate în termenele contractuale cu asigurarea elaborării, distribuirii și păstrării corespunzătoare a documentelor prevăzute atât în contractul de execuție de lucrări de construcții. Obiectivul specific este prestarea de servicii de dirigenţie de şantier care vor consta în verificarea și monitorizarea execuției lucrărilor de construcții, prin person…
Award criteria
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Quality — Punctajul aferent experienței Expertului-cheie - Manager de proiect /coordonator de proiect/lider de echipă/şef de echipă se va acorda astfel: • Prezentarea unui proiect de experienta specifica…
- Quality — Punctajul aferent experienței Expertului-cheie -Coordonator SSM se va acorda astfel: • Prezentarea unui proiect de experienta specifica reprezinta cerinta minima din caietul de sarcini, prin cel…
- Quality — Punctajul se va acorda dupa urmatoarea grila de evaluare: Calificativul foarte bine- 6,00 puncte: Abordarea propusă se bazează în mare măsură pe o serie de metodologii, metode și/ sau instrumente…
- Quality — Punctajul se va acorda dupa urmatoarea grila de evaluare: Calificativul foarte bine- 6,00 puncte: Resursele identificate și realizările indicate sunt corelate deplin / în mare măsură cu complexitatea…
- Quality — Punctajul se va acorda dupa urmatoarea grila de evaluare: Calificativul foarte bine- 6,00 puncte: Sunt indicate responsabilitățile în execuția contractului și interacțiunea între membrii echipei,…
- Quality — Punctajul se va acorda dupa urmatoarea grila de evaluare: Calificativul foarte bine- 6,00 puncte: Durata activităților corespunde deplin complexității acestora, iar succesiunea dintre acestea,…
- Quality — Punctajul se va acorda dupa urmatoarea grila de evaluare: Calificativul foarte bine- 6,00 puncte: Punctele de reper identificate sunt semnificative pentru execuția contractului, sunt încadrate corect…
Official publications
- TED · 00372705-2024 · 24 June 2024
- OJS · 121/2024 · 24 June 2024
Other tenders from Sectorul 2 al Municipiului Bucuresti
- Delegare prin concesiune a gestiunii unor activități ale serviciului de salubrizare în Sectorul 2 al Municipiului București
- Achiziția unui ansamblu de elemente software și hardware în cadrul proiectului “VALORIFICAREA AVANTAJELOR DIGITALIZĂRII ÎN BENEFICIUL…
- Delegare prin concesiune a gestiunii unor activități ale serviciului de salubrizare în Sectorul 2 al Municipiului București
- Servicii poștale și de curierat privind preluarea şi distribuirea corespondenţei Sectorului 2 al Municipiului Bucureşti, în Municipiul…
- Delegare prin concesiune a gestiunii unor activități ale serviciului de salubrizare în Sectorul 2 al Municipiului București
- Delegare prin concesiune a gestiunii unor activități ale serviciului de salubrizare în Sectorul 2 al Municipiului București
- Delegare prin concesiune a gestiunii unor activități ale serviciului de salubrizare în Sectorul 2 al Municipiului București
- Delegare prin concesiune a gestiunii unor activități ale serviciului de salubrizare în Sectorul 2 al Municipiului București
- Achiziția de produse pentru elevii cu deficiențe de vedere, încadrați la Liceul Tehnologic Special Regina Elisabeta, prevăzute în…
- Achiziția de materiale școlare educative în cadrul proiectului „Dotarea cu mobilier, materiale didactice și echipamente digitale a…