Sanace – Mníšek pod Brdy – Halda, Bažantnice a okolí
Buyer: Mníšecká servisní, s.r.o.
- Published
- 16 July 2025
- Submission deadline
- 19 August 2025, 10:00
- Estimated value
- 91,486,686 Kč
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00462625-2025
- Reference
- 11727a55-2671-48e0-be34-a54f3f672c9c
- Official source
- Official source
CPV codes
- 90722100Rehabilitación de emplazamientos industriales
- 45000000Trabajos de construcción
- 90733900Tratamiento o rehabilitación de la contaminación de aguas subterráneas
- 90420000Servicios de tratamiento de aguas residuales
- 90732300Tratamiento o rehabilitación de suelos contaminados
- 45111200Trabajos de explanación y limpieza del terreno
- 45112000Trabajos de excavación y movimiento de tierras
- 90500000Servicios relacionados con desperdicios y residuos
Description
Předmětem veřejné zakázky je sanace staré ekologické zátěže v lokalitě Mníšek pod Brdy – Halda, Bažantnice a okolí, včetně vyhotovení nezbytné realizační (projektové) dokumentace. Stará ekologická zátěž pochází z někdejšího provozu závodu KOVOHUTĚ Mníšek pod Brdy. Vznikla v důsledku dlouhodobého deponování odpadů z metalurgické výroby a postupného rozplavování těžkých kovů a solí. Dlouhodobým procesem rozplavování této kontaminace došlo k trvalému znehodnocení sousedního biotopu (tzv. Bažantnice) a zasolení řady dalších objektů, domovních studní či monitorovacích vrtů. V ohrožení se také nachází chovný rybník místního rybářského svazu. Místo stavby se nachází v katastrálním území Mníšek pod Brdy (697621). Jedná se o areál o celkové výměře cca 60 000 m2, který je situován přibližně 3 km východně od centra Mníšku pod Brdy a z východu až jihovýchodu přiléhá k areálu bývalých Kovohutí. Plánované plnění se má týkat pozemků s parcelními čísly 1965/28, 1965/27, 1965/112, případně také 1966/1,1965/105, 2070/5 a 2070/6, pokud by se na území těchto pozemků vyskytovaly rozptýlené odpady z haldy. Severní okraj Bažantnice je lemován skládkami odpadů z výroby kovohutí, a to odkalištěm vanadu (a …
Award criteria
- Price — Nabídky budou hodnoceny podle jejich ekonomické výhodnosti v souladu s § 114 odst. 1 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek, ve znění pozdějších předpisů ("ZZVZ"). Zadavatel bude…
Official publications
- TED · 00462625-2025 · 16 July 2025
- OJS · 134/2025 · 16 July 2025