RRP-järjestelmän ylläpitolisenssien hankinta
Buyer: Valtiokonttori
- Published
- 29 August 2025
- Place of performance
- FI1B1
- Procedure
- Negotiated procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00564042-2025
- Reference
- 37c6e107-d328-4aef-87e3-9ad0d23c25ae
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
Description
Hankinnan kohteena on RRP-tietojärjestelmään tarvittavat kehitys- ja tuotantolisenssit sekä järjestelmän tuotantokäyttöön ja teknisiin ympäristöihin liittyvä välttämätön asiantuntijatyö. Hankinta liittyy aikaisempaan suorahankintaan (kansallisten hankintojen suorahankintailmoitus 2024-142311). Jo toteutetun ja käyttöönotetun RRP-tietojärjestelmän kehitys- ja tuotantolisenssejä sekä välttämätöntä asiantuntijatyötä tarvitaan edelleen lain ”Laki Euroopan unioninelpymis- ja palautumistukivälineen hallinnoinnista, valvonnasta ja tarkastuksesta” (537/2022) mukaisten velvoitteiden täyttämiseen. Keskeiset velvoitteen on kuvattu lain pykälissä 7§, 12§ ja 18§. Tällä hankinnalla hankintaan tarvittavat kehitys- ja tuotantolisenssit sekä välttämätön asiantuntijatyö ajanjaksolle 1.1.2026 – 31.12.2032.
Award criteria
- Price — -
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| LeBlanc Finland Oy | €290,000 | — |
Official publications
- TED · 00564042-2025 · 29 August 2025
- OJS · 165/2025 · 29 August 2025