Rottebekæmpelse til Langeland Kommune
Buyer: Langeland Kommune
- Published
- 23 August 2024
- Submission deadline
- 24 September 2024, 06:00
- Estimated value
- 2,400,000 kr
- Place of performance
- DK031
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00507588-2024
- Reference
- 11ccced8-292b-4338-800e-575b55d6d965
- Official source
- Official source
CPV codes
- 90923000Servicios de desratización
Description
Udbuddet vedrører rottebekæmpelse til Langeland Kommune.Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. Udbudsloven, hvilket betyder, at enhver interesseret tilbudsgiver, der opfylder ikke-udelukkelsesgrundene og som opfylder eventuelle krav, kan afgive tilbud.Udbudsmaterialet består af:Udbudsbekendtgørelse Udbudsbetingelser, med ESPD (fælles europæisk udbudsdokument) Udkast til rammeaftale Bilag A – Kravsspecifikation Bilag B – Tilbudsliste Bilag C – Tilsynsadresser i Langeland Kommune Bilag D – Arbejdsklausul Bilag E – Tro- og loveerklæring om ubetalt gæld til det offentligeAfsendelse af bekendtgørelse til EU-tidende22.08.2024Spørgefrist11.09.2024 kl. 12.00Svarfrist16.09.2024Tilbudsfrist24.09.2024 kl. 08.00Vedståelse for tilbudMinimum 90 dage efter tilbudsfristEvaluering samt indhentning af dokumentationUge 41-43Offentliggørelse af resultatet af udbuddet:Derefter afholdes 10 dages stand-still-periode, hvorefter aftalen kan underskrives.Forventeligt uge 45, 2024Aftalestart01.01.2025
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00507588-2024 · 23 August 2024
- OJS · 164/2024 · 23 August 2024