REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU LABORATOR RELICITATE
Buyer: SPITALUL JUDETEAN SATU MARE
- Published
- 20 November 2024
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00706181-2024
- Reference
- ddcc3672-9d9d-4933-ab99-9c3deec50815
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33696500Reactivos de laboratorio
Description
Cele doua loturi din prezenta procedura, au facut obiectul procedurii de licitatie deschisa online “Reactivi si consumabile pentru laborator 2022”, cu anunt de participare CN1039194/11.02.2022 (respectiv loturile 8 si 13 din CN1039194/11.02.2022). Acestea au fost contestate prin contestatia inregistrata la CNSC cu nr.9195/22.02.2022. Astfel, luand in considerare masurile de remediere dispuse la loturile 8 si 13 de catre CNSC prin Decizia CNSC nr. 560/C2/421/16.03.2022, in Nota justificativa nr.6812/30.03.2022 inaintata conducerii SJUSM si aprobata de catre conducerea SJUSM, de catre Dr. Pop Roxana prin care a decis anularea loturilor 8 si 13 si publicarea unei noi proceduri de achizitie cu respectarea constatarilor si/sau masurilor de remediere dispuse, de catre CNSC. De asemenea, va informam ca laboratorul de analize medicale al Spitalului Judetean Satu Mare doreste achizitionarea acestor reactivi in vederea cresterii acuratetii, calitatii si rapiditatii in diagnosticarea profesionista a tuturor tipurilor de pacienti, extinderii panelului de teste pentru a putea servi unui numar cat mai mare a acestora, precum si pentru indeplinirea criteriilor in vederea mentinerii acr…
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU DETERMINARI DE COAGULARE, 3 locatii: Locatia I, II si Tasnad | 33696500 Reactivos de laboratorio | — |
| 2 | REACTIVI SI CONSUMABILE PENTRU BIOCHIMIE UMEDA: Locatia Tasnad | 33696500 Reactivos de laboratorio | — |
Award criteria
- Price — Pretul cel mai scazut este singurul criteriu
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| Top Diagnostics S.R.L. | 1,872,886 RON | — |
| Top Diagnostics S.R.L. | 1,872,886 RON | — |
| Top Diagnostics S.R.L. | 1,872,886 RON | — |
| Top Diagnostics S.R.L. | 1,872,886 RON | — |
| Top Diagnostics S.R.L. | 1,872,886 RON | — |
| Top Diagnostics S.R.L. | 1,872,886 RON | — |
| BIVARIA GRUP S.R.L. | 631,811 RON | — |
| BIVARIA GRUP S.R.L. | 631,811 RON | — |
| BIVARIA GRUP S.R.L. | 631,811 RON | — |
| BIVARIA GRUP S.R.L. | 631,811 RON | — |
Official publications
- TED · 00706181-2024 · 20 November 2024
- OJS · 226/2024 · 20 November 2024