Quality-flyygeleitä koskeva puitejärjestely
Buyer: Taideyliopisto
- Published
- 26 December 2023
- Submission deadline
- 17 January 2024, 12:00
- Estimated value
- €1,650,000
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00788676-2023
- Reference
- ba7f5249-73a9-4920-b6e6-f31534a6c67a
- Official source
- Official source
CPV codes
- 37300000Instrumentos musicales y sus partes
- 37311000Instrumentos de teclado
Description
Hankinnan kohteena ovat Taideyliopiston opetus-, harjoitus- ja esityskäyttöön tarvitsemat Quality-tason flyygelit, jotka on tarkemmin kuvattu tarjouspyynnön liitteissä. Tarjotun flyygelin on sovelluttava vaativaan yliopistotasoiseen musiikin opetukseen. TARJOUKSEN TULEE OLLA TARJOUSPYYNNÖN MUKAINEN Tarjous tulee tehdä kaikki tarjouspyynnön vaatimukset (mm. sopimus, tarjoajia koskevat soveltuvuusvaatimukset, hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset, YSE-ehdot ym.) huomioiden. * * * Taideyliopisto kilpailuttaa flyygelihankintojansa varten puitejärjestelykokonaisuuden, joka muodostuu seuraavista kahdesta puitejärjestelystä (osa-alueesta). 1. Premium-flyygeleiden puitejärjestely (osa-alue 1., jonka ennakoitu arvo on 1 400 000 €) 2. Quality-flyygeleiden puitejärjestely (osa-alue 2., jonka ennakoitu arvo on 250 000 €) Molempien yhteenlaskettu hankinnan ennakoitu arvo on 1 650 000 € (neljän vuoden ajalta laskettuna). Tämä hankintailmoitus koskee Quality-flyygeleiden puitejärjestelyä. Premium-flyygeleiden puitejärjestelystä julkaistaan erillinen hankintailmoitus. * * * Tarjoaja voi osallistua kumpaankin kilpailutukseen ja tarjota halutessaan samaa flyygeliä kumpaank…
Award criteria
- Price
- Quality
Official publications
- TED · 00788676-2023 · 26 December 2023
- OJS · 248/2023 · 26 December 2023