Πυροσβεστικά οχήματα και λοιπά μέσα για το Πυροσβεστικό Σώμα
Buyer: Υπουργείο Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας
- Published
- 19 March 2024
- Submission deadline
- 1 April 2024, 15:00
- Estimated value
- €145,528,226
- Place of performance
- EL301
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00162866-2024
- Reference
- 7fedb7fe-02c8-4767-8e21-16ed2c971626
- Official source
- Official source
CPV codes
- 34100000Vehículos de motor
- 34144210Vehículos de extinción de incendios
- 34133110Camiones cisterna para el transporte de combustible
- 34114110Vehículos de salvamento
- 34115200Vehículos de motor para el transporte de menos de diez personas
Description
Στο Συμβατικό Αντικείμενο περιλαμβάνονται συνοπτικά: • η εκτέλεση της Προμήθειας, ήτοι η προμήθεια προς την Αναθέτουσα Αρχή μηχανών πυρόσβεσης και άλλων οχημάτων απόκρισης για το Πυροσβεστικό σύμφωνα με τις τεχνικές απαιτήσεις, τους όρους, τις ιδιότητες και τις προδιαγραφές της Διακήρυξης και της Σύμβασης, • η εξασφάλιση με μέριμνα και δαπάνες του Αναδόχου και εκτέλεση/διενέργεια των δύο πρώτων σέρβις (SERVICE) κάθε οχήματος της Προμήθειας, όπως αυτά προβλέπονται από τον κατασκευαστή τους από ειδικευμένους τεχνίτες σε ιδιωτικά εξουσιοδοτημένα συνεργεία, • η παροχή υπηρεσιών εκπαίδευσης προς το προσωπικό και στελέχη του Πυροσβεστικού Σώματος σε θέματα συντήρησης και επισκευής των μηχανών πυρόσβεσης, οχημάτων, χειρισμού των μηχανών και των οχημάτων και του εξοπλισμού, προγραμματισμού πομποδέκτη.
Lots (20)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Τμήμα 1 - Υδροφόρο πυροσβεστικό όχημα (4Χ4) τύπου pick-up, διπλοκάμπινο, χωρητικότητας 350 lt νερού | 34100000 Vehículos de motor | €1,088,710 |
| 2 | Τμήμα 2 - Υδροφόρο πυροσβεστικό όχημα (4Χ4) τύπου pick-up, διπλοκάμπινο, χωρητικότητας 350 lt νερού | 34100000 Vehículos de motor | €2,540,322 |
| 3 | Τμήμα 3 - Υδροφόρο πυροσβεστικό όχημα (4Χ4) τύπου pick-up, διπλοκάμπινο, χωρητικότητας 350 lt νερού | 34100000 Vehículos de motor | €1,959,677 |
| 4 | Τμήμα 4 - Υδροφόρο πυροσβεστικό όχημα (4Χ2) Α τύπου διπλοκάμπινο αστικό 1.000 λίτρων νερού | 34100000 Vehículos de motor | €7,056,452 |
| 5 | Τμήμα 5 - Υδροφόρο πυροσβεστικό όχημα (4Χ2) Α τύπου διπλοκάμπινο αστικό 1.000 λίτρων νερού | 34100000 Vehículos de motor | €5,645,161 |
| 6 | Τμήμα 6 - Υδροφόρο πυροσβεστικό όχημα (4Χ2) Α τύπου διπλοκάμπινο αστικό 1.000 λίτρων νερού | 34100000 Vehículos de motor | €11,008,064 |
| 7 | Τμήμα 7 - Υδροφόρο πυροσβεστικό όχημα (4Χ2) Β τύπου διπλοκάμπινο αστικό 2.500 λίτρων νερού | 34100000 Vehículos de motor | €5,161,290 |
| 8 | Τμήμα 8 - Υδροφόρο Πυροσβεστικό όχημα (4Χ4) χωρητικότητας 2.000 λίτρων νερού | 34100000 Vehículos de motor | €9,000,000 |
| 9 | Τμήμα 9 - Υδροφόρο Πυροσβεστικό όχημα (4Χ4) χωρητικότητας 2.500 λίτρων νερού με διπλή καμπίνα | 34100000 Vehículos de motor | €9,120,968 |
| 10 | Τμήμα 10 - Υδροφόρο Πυροσβεστικό όχημα παντός εδάφους (4Χ4) χωρητικότητας 3.000 λίτρων νερού με διπλή καμπίνα αυξημένων δυνατοτήτων | 34100000 Vehículos de motor | €11,391,130 |
| 11 | Τμήμα 11 - Υδροφόρο Πυροσβεστικό όχημα παντός εδάφους (4Χ4) χωρητικότητας 3.000 λίτρων νερού με διπλή καμπίνα αυξημένων δυνατοτήτων | 34100000 Vehículos de motor | €16,858,872 |
| 12 | Τμήμα 12 - Υδροφόρο Πυροσβεστικό όχημα παντός εδάφους (4Χ4) χωρητικότητας 3.000 λίτρων νερού με διπλή καμπίνα αυξημένων δυνατοτήτων | 34100000 Vehículos de motor | €9,112,904 |
| 13 | Τμήμα 13 - Υδροφόρο πυροσβεστικό όχημα (4Χ4), Γ τύπου, επιμηκυμένης καμπίνας χωρητικότητας 6.000 λίτρων νερού | 34100000 Vehículos de motor | €5,745,968 |
| 14 | Τμήμα 14 - Υδροφόρο πυροσβεστικό όχημα (4Χ4), Γ τύπου, επιμηκυμένης καμπίνας χωρητικότητας 6.000 λίτρων νερού | 34100000 Vehículos de motor | €7,661,290 |
| 15 | Τμήμα 15 - Υδροφόρο πυροσβεστικό όχημα (4Χ4), Γ τύπου, επιμηκυμένης καμπίνας χωρητικότητας 6.000 λίτρων νερού | 34100000 Vehículos de motor | €9,193,548 |
| 16 | Τμήμα 16 - Υδροφόρο πυροσβεστικό όχημα (6Χ4), Δ τύπου, χωρητικότητας 12.000 λίτρων νερού | 34100000 Vehículos de motor | €2,903,226 |
| 17 | Τμήμα 17 - Υδροφόρο - διασωστικό όχημα με γερανό (4Χ2) 2.500 λίτρων νερού | 34100000 Vehículos de motor | €9,677,419 |
| 18 | Τμήμα 18 - Κλιμακοφόρο όχημα (4Χ2), 27m με αρθρωτό βραχίονα | 34100000 Vehículos de motor | €11,129,032 |
| 19 | Τμήμα 19 - Κλιμακοφόρο όχημα (4Χ2), 27m με αρθρωτό βραχίονα | 34100000 Vehículos de motor | €7,419,355 |
| 20 | Τμήμα 20 - Όχημα (6Χ4) με δεξαμενή αφρού και μηχανισμό βραχιόνων (Όχημα Διυλιστηρίων) με 7.000 λίτρα αφρογόνου υλικού | 34100000 Vehículos de motor | €1,854,839 |
Award criteria
- Quality
- Price
Official publications
- TED · 00162866-2024 · 19 March 2024
- OJS · 56/2024 · 19 March 2024
Other tenders from Υπουργείο Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας
- Προμήθεια μη επανδρωμένων εναέριων οχημάτων για εναέρια επιτήρηση
- Προμήθεια μη επανδρωμένων εναέριων οχημάτων για εναέρια επιτήρηση
- Προμήθεια μηχανολογικού εξοπλισμού και μηχανημάτων έργου για την πρόληψη, άμεση επέμβαση και αντιμετώπιση των επιπτώσεων από φυσικές…
- Προμήθεια συστημάτων πυρανίχνευσης και πυρόσβεσης
- Πυροσβεστικά οχήματα και λοιπά μέσα για το Πυροσβεστικό Σώμα
- Προμήθεια μη επανδρωμένων εναέριων οχημάτων για εναέρια επιτήρηση
- Προμήθεια συστημάτων πυρανίχνευσης και πυρόσβεσης
- «ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΩΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟΚΡΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ» ΚΑΙ «ΑΓΟΡΑ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΓΠΠ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ-ΤΟΠΙΚΑ…
- «ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΩΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟΚΡΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ» ΚΑΙ «ΑΓΟΡΑ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΓΠΠ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑΤΟΠΙΚΑ…
- «ΑΓΟΡΑ ΜΗΧΑΝΩΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟΚΡΙΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ» ΚΑΙ «ΑΓΟΡΑ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΓΠΠ, ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ-ΤΟΠΙΚΑ…