Purkutyöt, puitejärjestely 2024 - 2025
Buyer: Helsingin kaupungin sosiaali-, terveys- ja pelastustoimiala
- Published
- 22 December 2023
- Submission deadline
- 26 January 2024, 12:00
- Estimated value
- €15,000,000
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 2
- Notice number
- 00783304-2023
- Reference
- 9a9a1e3a-8fbf-458d-9470-957fd790307c
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45111000Trabajos de demolición, explanación y limpieza del terreno
Description
Helsingin kaupungin rakentamispalveluliikelaitos Stara pyytää tarjoustanne purkutöistä tämän tarjouspyynnön ja liitteenä olevien asiakirjojen mukaisesti. Työt kohdistuvat pääasiassa Helsingin kaupungin ylläpitämiin julkisiin rakennuksiin ja kiinteistöihin. Hankinta tulee Staran osastojen käyttöön. Tarjouspyynnössä esitetyt määrät ovat vuosikulutusarvioita, eikä sopimus muodosta tilaajalle määräostovelvoitetta. Toimittajaksi valituilla ei ole yksinoikeutta tuottaa hankinnan kohteena olevia toimituksia. Puitejärjestely on jaettu kahteen (2) eri osa-alueeseen seuraavasti: 1. Rakennusten purku 2. Rakennusosien purkutyöt Tarjoaja voi jättää tarjouksen vain toiseen osa-alueeseen. Hankintaan sisältyy optiokausi kaksi (2) optio vuotta. Optiokauden käyttöönotto on täysin tilaajan harkinnassa. Tilaaja ilmoittaa optiokauden käytöstä viimeistään kaksi ( 2) kuukautta ennen varsinaisen puitesopimuskauden päättymistä.
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | EU-hankintailmoitus (Rakennusurakka) | 45111300 Trabajos de desmantelamiento | €15,000,000 |
| 2 | Osa-alue 1: Rakennusten purku | 45111300 Trabajos de desmantelamiento | — |
| 3 | Osa-alue 2: Rakennusosien purkutyöt | 45111300 Trabajos de desmantelamiento | — |
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00783304-2023 · 22 December 2023
- OJS · 247/2023 · 22 December 2023
Other tenders from Helsingin kaupungin sosiaali-, terveys- ja pelastustoimiala
- Katajanokan ala-asteen koulun väistökuljetukset ajalla 1/2027-12/2028
- Market dialogue: IFC file-based software
- Siltojen ja taitorakenteiden korjausrakentamisen asiantuntijapalvelut
- Metrokiskojen ylläpitohiontalaite
- 3 kpl täyssähköinen lakaisuajoneuvo
- Sörnäisten metroaseman perusparannus PJU-hankinta
- Vuorisuolan hankinta
- Osallistumispyyntö: Itäkeskuksen peruskoulu, elinkaarihanke
- Laakson yhteissairaalan psykiatrian sängyt
- Hiekoitussepelin hankinta