ΨΗΦΙΑΚΟΣ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΔΗΜΟΥ ΜΕΣΣΗΝΗΣ
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ
- Published
- 27 May 2025
- Submission deadline
- 3 July 2025, 15:00
- Estimated value
- €392,630
- Place of performance
- ΜΕΣΣΗΝΗ, EL653
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00341106-2025
- Reference
- 793809aa-de31-4327-994c-9cfdb12dabec
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 48730000Paquetes de software de seguridad
- 31710000Equipo electrónico
- 32441300Sistema de telemática
Description
Ο Δήμος Μεσσήνης διατίθεται να υιοθετήσει ψηφιακές εφαρμογές και ευφυείς δράσεις, με στόχο την μετατροπή του σε «έξυπνη πόλη», με την ανάπτυξη και χρήση νέων τεχνολογικών μέσων που θα βελτιώσουν τη διαχείριση και λειτουργικότητα του αστικού περιβάλλοντος. Ως «έξυπνη πόλη», ο Δήμος θα είναι ένας τόπος όπου οι παραδοσιακές υπηρεσίες θα γίνουν πιο αποδοτικές, με τη χρήση ψηφιακών τεχνολογιών και τεχνολογιών τηλεπικοινωνιών, προς όφελος των κατοίκων, των επισκεπτών και των επιχειρήσεων. Στις δράσεις αυτές συγκαταλέγονται οι έξυπνες διαβάσεις πεζών και φιλικές προς ΑΜΕΑ, η παροχή συστημάτων τηλεϊατρικής σε ευπαθείς ομάδες για απομακρυσμένη διάγνωση, η ολοκληρωμένη υποδομή προστασίας από κυβερνοεπιθέσεις (Network Firewall, End point security, WAF κλπ), η κεντρική ενιαία πλατφόρμα διαχείρισης και συλλογής δεδομένων, ευφυών πόλεων, τα έξυπνα συστήματα ενεργειακής διαχείρισης δημοτικών και σχολικών κτιρίων, τα έξυπνα συστήματα ηλεκτροφωτισμού εντός δημοτικών κτιρίων, το σύστημα διαχείρισης δημοτικών κοιμητηρίων και ψηφιοποίηση φακέλων, η ηλεκτρονική τιμολόγηση, το ηλεκτρονικό σύστημα διαχείρισης και οργάνωσης της Διοίκησης και της επιχειρησιακής ικανότητας των ΟΤΑ
Lots (9)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Έξυπνη μη σηματοδοτούμενη διάβαση με συσκευές φωτεινής σήμανσης οδοστρώματος και πεζοδρομίου τύπου LED | 31710000 Equipo electrónico | — |
| 2 | Έξυπνα συστήματα ενεργειακής διαχείρισης δημοτικών και σχολικών κτιρίων | 31710000 Equipo electrónico | — |
| 3 | Έξυπνα συστήματα ηλεκτροφωτισμού εντός δημοτικών κτιρίων | 31710000 Equipo electrónico | — |
| 4 | Συστήμα διαχείρισης Δημοτικού Κοιμητηρίου - Ψηφιοποίηση Αρχείων Δημοτικού Κοιμητηρίου | 31710000 Equipo electrónico | — |
| 5 | Παροχή συστημάτων τηλεϊατρικής σε ευπαθείς ομάδες για απομακρυσμένη διάγνωση | 48000000 Paquetes de software y sistemas de información | — |
| 6 | Ηλεκτρονικό σύστημα διαχείρισης και οργάνωσης της Διοίκησης και της επιχειρησιακής ικανότητας των ΟΤΑ | 48000000 Paquetes de software y sistemas de información | — |
| 7 | Ολοκληρωμένη υποδομή προστασίας από κυβερνοεπιθέσεις και παροχή συστήματος τηλε-εργασίας στον Δήμο Μεσσήνης | 48730000 Paquetes de software de seguridad | — |
| 8 | Κεντρική ενιαία πλατφόρμα διαχείρισης και συλλογής δεδομένων δράσεων ψηφιακού μετασχηματισμού των ΟΤΑ. | 48000000 Paquetes de software y sistemas de información | — |
| 9 | Ηλεκτρονική Τιμολόγηση | 48000000 Paquetes de software y sistemas de información | — |
Award criteria
- Quality — Όπως περιγράφεται στη διακήρυξη.
Official publications
- TED · 00341106-2025 · 27 May 2025
- OJS · 101/2025 · 27 May 2025