ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
- Published
- 10 February 2025
- Submission deadline
- 18 March 2025, 14:00
- Estimated value
- €1,999,908
- Place of performance
- EL531
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00088882-2025
- Reference
- 95ec58ae-ac79-4306-b1e2-5e1c0cde0096
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09134200Combustible para motores diésel
- 09135100Petróleo para calefacción
- 09132100Gasolina sin plomo
- 09211000Aceites lubricantes y agentes lubricantes
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια καυσίμων (βενζίνη αμόλυβδη 95 oκτανίων, πετρέλαιο κίνησης, πετρέλαιο θέρμανσης) για την κάλυψη αναγκών των οχημάτων, μηχανημάτων έργου, λοιπών μηχανημάτων και των κτιρίων του Δήμου Κοζάνης και των ΝΠΔΔ, ΝΠΙΔ και των σχολικών επιτροπών α/βάθμιας και β/βάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου και λιπαντικών για τη λειτουργία των οχημάτων, για διάστημα είκοσι τεσσάρων μηνών. Η προμήθεια κρίνεται απαραίτητη για την απρόσκοπτη λειτουργία των υπηρεσιών, την κίνηση των οχημάτων για την εκτέλεση των υπηρεσιών τους καθώς και τη θέρμανση των κτιρίων κατά τους χειμερινούς μήνες των ανωτέρω φορέων και υποδιαιρείται σε 51 Ομάδες- είδη.1.1 ΟΜΑΔΑ Α, Α1-Α5: ΥΓΡΑ ΚΑΥΣΙΜΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ, ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ, ΒΕΝΖΙΝΗ ΑΜΟΛΥΒΔΗ,ΚΑΙ 1.2 ΟΜΑΔΕΣ Β, Β1 έως Β 46 ΛΙΠΑΝΤΙΚΑ ΟΧΗΜΑΤΩΝ
Lots (51)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Α/Α 1 ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ , ΟΠΩΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09135100 Petróleo para calefacción | €788,500 |
| 2 | Α/Α 2 ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ ΓΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΡΓΟΥ (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09134200 Combustible para motores diésel | €875,000 |
| 3 | Α/Α 3 ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΚΙΝΗΣΗΣ ΓΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ (πλυστικά κλπ) (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09134200 Combustible para motores diésel | €2,500 |
| 4 | Α/Α 4 ΑΜΟΛΥΒΔΗ ΒΕΝΖΙΝΗ 95 ΟΚΤΑΝΙΩΝ ΓΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΟΧΗΜΑΤΩΝ (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09132100 Gasolina sin plomo | €118,800 |
| 5 | Α/Α 5 ΑΜΟΛΥΒΔΗ ΒΕΝΖΙΝΗ 95 ΟΚΤΑΝΙΩΝ ΓΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ (ΧΛΟΟΚΟΠΤΙΚΑ ΓΕΝΝΗΤΡΙΕΣ , ΚΛΠ)(ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09132100 Gasolina sin plomo | €28,800 |
| 6 | Α/Α 1 Λιπαντικό βενζινοκινητήρων SAE 10W-40 (πλήρως συνθετικό) (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €7,488 |
| 7 | Α/Α 2 Λιπαντικό πετρελαιοκινητήρων SAE 10W-40 (πλήρως συνθετικό) (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €1,331 |
| 8 | Α/Α 3Λιπαντικό πετρελαιοκινητήρων SAE 15W-40 (ημισυνθετικό) (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €1,498 |
| 9 | Α/Α 4 Λιπαντικό MEK πετρελαιοκινητήρων SAE 20W-50 (απλό) (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €14,976 |
| 10 | Α/Α 5 Λιπαντικό μειωτήρων (βαλβολίνη) SAE 75W-90 (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €9,594 |
| 11 | Α/Α 6 Λιπαντικό μειωτήρων (βαλβολίνη) SAE 80W-90 υπερενισχυμένο (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09135100 Petróleo para calefacción | €5,904 |
| 12 | Α/Α 7 Λιπαντικό μειωτήρων και κιβωτίων ταχυτήτων (βαλβολίνη) SAE 75W-80 (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09135100 Petróleo para calefacción | €6,150 |
| 13 | Α/Α 8 Αντιψυκτικό - αντιθερμικό (τύπου G12) (ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΑΠΟΧΡΩΣΗΣ) (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €11,167 |
| 14 | Α/Α 9 Λιπαντικό υδραυλικών συστημάτων ISO 46 (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €4,435 |
| 15 | Α/Α 10 υδραυλικών Λιπαντικό συστημάτων ISO 46 βιοαποικοδομίσιμο (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €23,520 |
| 16 | Α/Α 11 Γράσο με προσθήκη διθειούχου μολυβδένιου (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €1,218 |
| 17 | Α/Α 12 Γράσο με προσθήκη διθειούχου μολυβδένιου βιοαποικοδομίσιμο (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €5,040 |
| 18 | Α/Α 13 Ad-Blue (ή ισοδύναμο μη τοξικό διάλυμα ουρίας) (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €28,000 |
| 19 | Α/Α 14 T6 (τρικουβέρτο) και ATF Λάδι (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €1,784 |
| 20 | Α/Α 15 Αντιβακτηριδιακό πρόσθετο πετρελαίου (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €2,562 |
| 21 | Α/Α 16 Λάδι αλυσίδας αλυσοπρίονων (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €630 |
| 22 | Α/Α 17 Λιπαντικό κινητήρων κουρευτικών μηχανών γκαζόν (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €1,310 |
| 23 | Α/Α 18 Αντισκωριακό σπρέι (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €1,000 |
| 24 | Α/Α 19 Λάδι κινητήρα (πλήρως συνθετικό) 5W-40 (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €2,050 |
| 25 | Α/Α 20 Λιπαντικό κιβώτιο ταχυτήτων και υδραυλικών συστημάτων SAE 10W-30(ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €4,160 |
| 26 | Α/Α 21 Πάστα καθαρισμού χεριών (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €154 |
| 27 | Α/Α 22 Λάδι κινητήρα πλήρως συνθετικό 10W - 40 (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €26,624 |
| 28 | Α/Α 23 Λάδι κινητήρα (πλήρως συνθετικό) 10W-30 (ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €2,912 |
| 29 | Α/Α 24 Λάδι κινητήρα (πλήρως συνθετικό) 10W-30(ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΔΗΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ ) | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €400 |
| 30 | Α/Α 25 Λάδι κινητήρα (πλήρως συνθετικό) 0W-16 | 09211000 Aceites lubricantes y agentes lubricantes | €477 |
Award criteria
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 4657/7-2-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 4657/7-02-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 4657/7-02-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 4657/7-02-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 4657/7-02-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 4657/7-02-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 4657/7-02-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 4657/7-02-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 4657/7-02-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 4657/7-02-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 4657/7-02-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
- Price — Σύμφωνα με τα οριζόμενα στην παράγραφο 2.3.1 της Διακήρυξης με αριθμ. πρωτ. 4657/7-02-2025 και συγκεκριμένα στο κριτήριο αξιολόγησης προσφορών που αντιστοιχή σε κάθε τμήμα /ειδος
Official publications
- TED · 00088882-2025 · 10 February 2025
- OJS · 28/2025 · 10 February 2025