ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ, ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΜΕΤΡΩΝ ΚΑΙ ΜΕΣΩΝ ΠΥΡΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΚΤΙΡΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΓ. Ι. ΡΕΝΤΗ - ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ»
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗ
- Published
- 13 November 2024
- Submission deadline
- 16 December 2024, 12:00
- Estimated value
- €392,510
- Place of performance
- EL307
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00689875-2024
- Reference
- c7ac292a-618f-427f-8ac8-12653d9a1310
- Official source
- Official source
CPV codes
- 35111400Equipo de evacuación de emergencia
Description
Η προμήθεια, αφορά την υλοποίηση μέτρων και μέσων πυροπροστασίας σύμφωνα με τις αντίστοιχες εγκεκριμένες μελέτες πυροπροστασίας για σχολικά κτίρια στα οποία δεν υπάρχει υποδομή πυροπροστασίας και παράλληλα για κτίρια στα οποία οι υποδομές έχουν καταστραφεί πλήρως ή μερικώς και είναι ανενεργά τα συστήματα πυροπροστασίας. Η μελέτη περιλαμβάνει την υλοποίηση και συντήρηση μέτρων και μέσων πυροπροστασίας για την ασφαλή και εύρυθμη λειτουργία πυροπροστασίας στους χώρους των σχολικών μονάδων του Δήμου Νίκαιας - Αγ. Ι. Ρέντη. Στόχος της παρούσας προμήθειας, σύμφωνα με την προκήρυξη του προγράμματος του Υπουργείου Εσωτερικών «Φιλόδημος ΙΙ» είναι η προμήθεια & τοποθέτηση των μέτρων εγκεκριμένων πυρασφαλείας των μελετών πυροπροστασίας και η συντήρηση των υφιστάμενων δομών πυροπροστασίας σε υφιστάμενα σχολικά κτίρια του Δήμου, σύμφωνα με τις ισχύουσες πυροσβεστικές διατάξεις και τους κανονισμούς Πυροπροστασίας με στόχο την ασφάλεια των χρηστών των σχολικών μονάδων. Στα πλαίσια υλοποίησης της προμήθειας προβλέπεται να εκτελεσθούν οι απαιτούμενες προμήθειες υλικών που αφορούν στην πυροπροστασία και πυρόσβεση (πίνακες πυρανίχνευσης / πυρόσβεσης με την αντίστοιχη καλωδίωση τους, θερμοδιαφορικούς…
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00689875-2024 · 13 November 2024
- OJS · 221/2024 · 13 November 2024