Προμήθεια πλωτών μέσων ανοιχτής θαλάσσης και εσωτερικών υδάτων για την επιστημονική παρακολούθηση, εποπτεία και φύλαξη περιοχών του δικτύου Natura 2000
Buyer: ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ
- Published
- 21 November 2025
- Estimated value
- €2,900,000
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00772546-2025
- Reference
- b16cff54-1002-414f-a267-2970104fdcdc
- Official source
- Official source
CPV codes
- 34520000Barcos
Description
Προμήθεια πλωτών μέσων ανοιχτής θαλάσσης και εσωτερικών υδάτων για την επιστημονική παρακολούθηση, εποπτεία και φύλαξη περιοχών του δικτύου Natura 2000
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 1: Σκάφος ανοιχτής θαλάσσης (πολυεστέρας - λιμενικού τύπου) | 34520000 Barcos | €960,000 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 2: Φουσκωτό σκάφος 8,5 μέτρων ανοιχτής θαλάσσης με δύο εξωλέμβιες | 34520000 Barcos | €1,540,000 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ 3: Φουσκωτό σκάφος 5 μέτρων για κυρίως χρήση σε εσωτερικά ύδατα | 34520000 Barcos | — |
Award criteria
- Price — 1
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| VIKING LIFE – SAVING EQUIPMENT HELLAS ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ AΝΩΝΥΜΗ EΤΑΙΡΕΙΑ | €959,700 | — |
| SALDYNE | €942,660 | — |
| SALDYNE | €255,480 | — |
Official publications
- TED · 00772546-2025 · 21 November 2025
- OJS · 225/2025 · 21 November 2025
Other tenders from ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΚΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ
- Προμήθεια πλωτών μέσων ανοιχτής θαλάσσης και εσωτερικών υδάτων για την επιστημονική παρακολούθηση, εποπτεία και φύλαξη περιοχών του δικτύου…
- Διακήρυξη Ανοικτού Διαγωνισμού άνω των ορίων με ανοικτή διαδικασία μέσω ΕΣΗΔΗΣ για την ανάθεση παροχής υπηρεσίας υποβρύχιου καθαρισμού της…
- Διακήρυξη Ανοικτού Διαγωνισμού άνω των ορίων με ανοικτή διαδικασία μέσω ΕΣΗΔΗΣ για την ανάθεση παροχής υπηρεσίας υποβρύχιου καθαρισμού της…
- ΥΠ' ΑΡΙΘ. 19349/02-07-2024 (24PROC015048187) ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ Για την ανάδειξη αναδόχων για την…