El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union SuppliesReserved contract

Προμήθεια «Μετρητών Κυττάρων Αίματος CPV 38434550-6 (Αντιδραστήρια Μικροβιολογικού Εργαστήριου)»

Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Published
24 September 2024
Submission deadline
31 October 2024, 15:00
Estimated value
€310,747
Place of performance
EL433
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00574180-2024
Reference
3a0a642a-e994-4ed0-bd51-47f236c2180e
Official source
Official source

CPV codes

Description

Ηλεκτρονικός Ανοικτός άνω των ορίων(Διεθνής) διαγωνισμός για την προμήθεια «Μετρητών Κυττάρων Αίματος CPV 38434550-6 (Αντιδραστήρια Μικροβιολογικού Εργαστήριου)» για την κάλυψη των αναγκών του Γ.Ν. Ρεθύμνου, για ένα (1) έτος με δικαίωμα προαίρεσης για ένα επιπλέον έτος, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάσει τιμής προϋπολογισμού 167.106,09€ συμπ/νου Φ.Π.Α , (155.373,6€ πλέον ΦΠΑ 6% & 24%) , για ένα (1) έτος, με δικαίωμα προαίρεσης για ένα επιπλέον έτος προϋπολογισμού 167.106,09€ συμπ/νου Φ.Π.Α , (155.373,6€ πλέον ΦΠΑ 6% & 24%)

Lots (75)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 ΤΜΗΜΑ 1_Αντιδραστήρια και αναλώσιμα για πλήρες αυτόματο σύστημα ουροανάλυσης 10-12 παραμέτρων, με διόρθωση θερμοκρασίας & χρώματος στο αποτέλεσμα, μέτρηση το ΕΒ με διαθλασίμετρο , μεδυνατότητα σύνδεσης με η/υ. (με συνοδό εξοπλισμό)_ΚΩΔ.272899
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €23,460
2 ΤΜΗΜΑ 2_Αντιδραστήρια αυτόματου ανοσολογικού-ορολογικού αναλυτή σύγχρονης τεχνολογίας με μέθοδο μικροσωματιδιακής χημειοφωταύγειας(με συνοδό εξοπλισμό)
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €95,220
3 ΤΜΗΜΑ 3_Σύστημα ταυτοποίησης και αντιβιογράμματος μικροβίων (με συνοδό εξοπλισμό)
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €85,536
4 ΤΜΗΜΑ 4_ Αιμοκαλλιέργειες παιδιατρικές και ενηλίκων(με συνοδό εξοπλισμό)
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €29,440
5 ΤΜΗΜΑ 5_ Mac Conkey ΦΙΑΛΗ 100 ml _ΚΩΔ-97970
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €220
6 ΤΜΗΜΑ 6_ Blood Agar φιάλη 100ml_ΚΩΔ-97973
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €260
7 ΤΜΗΜΑ 7_ Muller Hinton ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ-97974
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €390
8 ΤΜΗΜΑ 8_ Saboureaux ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ-97975
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €230
9 ΤΜΗΜΑ 9_ Chapman ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ-99394
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €232
10 ΤΜΗΜΑ 10_SS Agar ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ-99399
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €304
11 ΤΜΗΜΑ 11_Chocolate Agar ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ-99408
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €556
12 ΤΜΗΜΑ 12_Thioglycolate (Ζωμός) ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ-99413
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €115
13 ΤΜΗΜΑ 13_Selinite (Ζωμός) ΦΙΑΛΗ 100 ml_ΚΩΔ-99421
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €230
14 ΤΜΗΜΑ 14_Lowenstein Jensen_ΚΩΔ-99436
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €342
15 ΤΜΗΜΑ 15_Bille Esculin_ΚΩΔ-99427
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €300
16 ΤΜΗΜΑ 16_Έτοιμα στρογγυλά τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό DNAse Agar_ΚΩΔ-292788
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €150
17 ΤΜΗΜΑ 17_Έτοιμα στρογγυλά τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό McConkey Agar No 3 _ΚΩΔ-249592
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €150
18 ΤΜΗΜΑ 18_Ετοιμα στρογγυλά διχοτομημένα τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό McConkey Agar No3 και Blood Agar _ΚΩΔ-249593
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €7,656
19 ΤΜΗΜΑ 19_Ετοιμα στρογγυλά τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό Columbia W/5% Sheep Blood Agar _ΚΩΔ-249596
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €480
20 ΤΜΗΜΑ 20_Έτοιμα τετράγωνα τρυβλία με θρεπτικό υλικό MUELLER HINTON AGAR 120mm _ΚΩΔ-249597
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €4,500
21 ΤΜΗΜΑ 21_Ετοιμα στρογγυλά τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό Chapman_ΚΩΔ-249598
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €900
22 ΤΜΗΜΑ 22_΄Ετοιμα στρογγυλά τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό SS_ΚΩΔ-249599
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €1,152
23 ΤΜΗΜΑ 23_Ετοιμα στρογγυλά διχοτομημένα τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό Chocolate Agar (Horse Blood)_ΚΩΔ-249601
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €2,310
24 ΤΜΗΜΑ 24_Έτοιμα στρογγυλά τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό Sabouraux_ΚΩΔ-249602
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €570
25 ΤΜΗΜΑ 25_Έτοιμα στρογγυλά τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό Sabouraux Chromagar για διαχωρισμό των ειδών Candida spp συμπεριλαμβανομένης της Candida auris_ΚΩΔ-249607
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €480
26 ΤΜΗΜΑ 26_΄Ετοιμα στρογγυλά τρυβλία 90mm με θρεπτικό υλικό για την εκλεκτική απομόνωση Campylobacter spp από δείγματα κοπράνων ,που να επωάζεται στους 37+/-2 βαθμούς κελσίου (CCDA). Να περιέχουν lab lemco powder 10g/L, peptone 10g/L, sodium chloride 5g/L, bacteriological charcoal 4g/L, casein hydrolysate 3g/L, sodium desoxycholate 1g/L, ferrous sulphate 0,25g/L, sodium pyruvate 0,25g/L,
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €600
27 ΤΜΗΜΑ 27_Ετοιμα στρογγυλά τρυβλία 90 mm με θρεπτικό υλικό XLD Agar .Να περιέχουν yeast extract 3g/L, L-lysine hydrochloride 5g/L, xylose 3,75g/L, lactose 7,5g/L, sucrose 7,5g/L, sodium desoxycholate 1g/L, sodium chloride 5g/L, sodium thiosulphate 6,8g/L, ferric ammonium sulphate 0,8g/L, phenol red 0,08g/L και agar 12,5g/L. Να είναι σε συσκευασία έως10 τρυβλία. Να φυλάσσονται στους 2-12°C.
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €480
28 ΤΜΗΜΑ 28_Ετοιμα ολόκληρα τρυβλία Mueller Hinton Agar 90 mm με αίμα αλόγου και NAD για έλεγχο ευαισθησίας στα αντιβιοτικά σύμφωνα με τα διεθνή πρότυπα και τις οδηγίες του EUCAST.Να περιέχουν 5% αίμα αλόγου, NAD 20ml/L, dehydrated infusion from beef 300g/L, casein hydrolysate 17,5g/L, starch 1,5g/L και agar 17g/L. Να είναι σε συσκευασία έως 10 τρυβλία. Να φυλάσσονται στους 2-12°C. Να έχουν IVD C
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €340
29 ΤΜΗΜΑ 29_΄Lugol φιάλη 500ml._ΚΩΔ-99499
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €56
30 ΤΜΗΜΑ 30_Aceton φιάλη 1lt_ΚΩΔ-200405
EL433
38434550 Contadores de células sanguíneas €128

Award criteria

Official publications