ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ
Buyer: ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Α.Ε (Ε.Ρ.Τ Α.Ε)
- Published
- 4 April 2025
- Submission deadline
- 22 May 2025, 15:00
- Estimated value
- €600,000
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00220127-2025
- Reference
- 6fc51684-f21d-4ac4-becd-79effa390ba6
- Official source
- Official source
CPV codes
- 30233000Dispositivos multimedia de almacenamiento y lectura
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια νέων κεντρικών χώρων αποθήκευσης οι οποίοι θα αντικαταστήσουν τον υφιστάμενο. Τα νέα Storage θα διατηρούν τα δεδομένα σε δίσκους σταθερής κατάστασης χωρίς μηχανικά μέρη (Solid State Disks), αυξάνοντας έτσι τις ταχύτητες ανάγνωσης και εγγραφής πάνω από 20 φορές σε σχέση με το υφιστάμενο σύστημα. Οι προς προμήθεια κεντρικοί αποθηκευτικοί χώροι θα είναι διαφορετικής τεχνολογίας για να καλύψουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο διαφορετικές ανάγκες. Είδος Α Αποθηκευτικός χώρος BLOCK 1. Σύστημα αποθήκευσης δεδομένων τεχνολογίας BLOCK με λογισμικό διαχείρισης παραμετροποίησης. 2. Παροχή 3ετoύς εγγύησης (εγγυητική περίοδος) – υποστήριξης για τα προσφερόμενα υλικά & λογισμικά. 3. Παραμετροποίηση, εκπαίδευση στο νέο σύστημα κεντρικής αποθήκευσης. 4. Μετάπτωση δεδομένων από τα υφιστάμενα συστήματα στο νέο. Το σύστημα αποθήκευσης δεδομένων θα είναι τεχνολογίας BLOCK και θα πρέπει να συμμορφώνεται με τις τεχνικές προδιαγραφές όπως περιγράφονται στον πίνακα προδιαγραφών. Είδος Β Κοινός αποθηκευτικός χώρος NAS. 1. Σύστημα αποθήκευσης δεδομένων τεχνολογίας NAS με λογισμικό διαχείρισης παραμετροποίησης. 2. Παροχή 3ετoύς εγγύησης (εγγυητική περίοδος) – υποσ…
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΚΕΝΤΡΙΚΟ STORAGE ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ BLOCK | 30233000 Dispositivos multimedia de almacenamiento y lectura | €160,000 |
| 2 | ΚΕΝΤΡΙΚΟ STORAGE ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ NAS | 30233000 Dispositivos multimedia de almacenamiento y lectura | €440,000 |
| 3 | Lot 3 | — | €600,000 |
Award criteria
- Quality — βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής
- Quality — βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής
- Quality — βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας τιμής
Official publications
- TED · 00220127-2025 · 4 April 2025
- OJS · 67/2025 · 4 April 2025
Other tenders from ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ Α.Ε (Ε.Ρ.Τ Α.Ε)
- ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ, ΑΝΟΙΚΤΟΣ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ, ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ, ΜΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΝΑΔΟΧΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ ΚΑΙ MARKETING…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΤΑΤΙΚΗΣ ΦΥΛΑΞΗΣ ΤΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΤΗΣ ΕΡΤ Α.Ε. ΣΤΗ…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 152/2025
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 126/2024
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 176/2026
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 129/2025
- ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ, ΑΝΟΙΚΤΟΣ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ, ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ, ΜΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΑΝΑΔΟΧΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ ΚΑΙ MARKETING…
- ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ, ΔΗΜΟΣΙΟΣ, ΔΙΕΘΝΗΣ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΕ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΝ ΑΝΑΘΕΣΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΡΟΣΚΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΚΕΡΑΙΩΝ…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 152/2025
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 141/2025