Προμήθεια καυσίμων Δήμου Καρύστου για τα έτη 2024 – 2026
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΚΑΡΥΣΤΟΥ
- Published
- 18 March 2024
- Submission deadline
- 22 April 2024, 13:00
- Estimated value
- €1,292,965
- Place of performance
- ΚΑΡΥΣΤΟΣ, EL642
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 2
- Notice number
- 00162431-2024
- Reference
- aebbe5d4-f466-4354-b718-107e1a9b254c
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09100000Combustibles
- 09135100Petróleo para calefacción
- 09134100Gasoil
- 09132100Gasolina sin plomo
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια καυσίμων για τις ανάγκες κίνησης των μεταφορικών μέσων και μηχανημάτων αλλά και τις ανάγκες θέρμανσης εγκαταστάσεων του Δήμου Καρύστου για τρία έτη, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει χαμηλότερης τιμής. Ειδικότερα για: τα καύσιμα, το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) σε ακέραιες μονάδες, επί της μέσης τιμής λιανικής πώλησης των καυσίμων, την ημέρα παράδοσης στο πρατήριο του συμμετέχοντα, όπως αυτή θα έχει καταχωρηθεί στο Παρατηρητήριο τιμών υγρών καυσίμων για το νομό Ευβοίας. Στο διαγωνισμό θα γίνονται δεκτές προσφορές και με αρνητικό ποσοστό έκπτωσης χωρίς αυτό να υπερβαίνει το 5%.
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΚΑΥΣΙΜΑ ΚΙΝΗΣΗΣ ΤΡΙΕΤΙΑΣ | 09130000 Petróleo y destilados | €1,176,031 |
| 2 | ΚΑΥΣΙΜΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΤΡΙΕΤΙΑΣ | 09130000 Petróleo y destilados | €116,934 |
| 3 | Προμήθεια καυσίμων Δήμου Καρύστου για τα έτη 2024 – 2026 | — | €1,292,965 |
Award criteria
- Price — Όπως ορίζονται στα έγγραφα της σύμβασης
Official publications
- TED · 00162431-2024 · 18 March 2024
- OJS · 55/2024 · 18 March 2024