ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΙΥΛΙΣΤΗΡΙΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΤΗΤΑΣ 300 m3/h
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΒΕΛΟΥ-ΒΟΧΑΣ
- Published
- 12 November 2025
- Submission deadline
- 16 December 2025, 13:00
- Estimated value
- €1,110,000
- Place of performance
- ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟ, EL652
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00751221-2025
- Reference
- 365b7738-4925-4284-973d-1575afb5d863
- Official source
- Official source
CPV codes
- 42912300Maquinaria y aparatos para filtrar o depurar agua
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια και εγκατάσταση μονάδας φίλτρανσης (ταχυδιυλιστηρίου), με σκοπό την επεξεργασία νερού γεωτρήσεων του Δήμου Βέλου-Βόχας, συνολικής δυναμικότητας 300 m3/h, ώστε να καταστεί πόσιμο, δηλαδή θα είναι νερό ανθρώπινης κατανάλωσης σύμφωνα με την ισχύουσα υγειονομική διάταξη του Ελληνικού Κράτους, μέσω της απομάκρυνσης της θολότητας, του οργανικού φορτίου, των αιωρούμενων σωματιδίων και του μικροβιακού φορτίου.
Award criteria
- Quality — Κριτήριο ανάθεσης της Σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής, σύμφωνα με τα οριζόμενα της Διακήρυξης
Official publications
- TED · 00751221-2025 · 12 November 2025
- OJS · 218/2025 · 12 November 2025