Προμήθεια ηλεκτρονικού εξοπλισμού σχολικών μονάδων,για την ενίσχυση και υποστήριξη της ερευνητικής υποδομής σε θέματα διεθνών εκπαιδευτικών ερευνών στο πλαίσιο του Διεθνούς Προγράμματος PISA (Programme International Student Assessment)
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
- Published
- 1 October 2024
- Submission deadline
- 29 October 2024, 11:00
- Estimated value
- €4,199,500
- Place of performance
- EEZZZ
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 2
- Notice number
- 00590540-2024
- Reference
- 5e99dcbd-03aa-45e7-9611-202b9113a6be
- Official source
- Official source
CPV codes
- 30200000Equipo y material informático
- 30213000Ordenadores personales
- 32342100Auriculares de casco
Description
Η Διεύθυνση Τεχνικών Υπηρεσιών (Τμήμα Γ΄: Μελέτης και Προμήθειας Εξοπλισμού) του Υπουργείου Παιδείας Θρησκευμάτων και Αθλητισμού (Υ.ΠΑΙ.Θ.Α.) προκηρύσσει ηλεκτρονικό, διεθνή ανοικτό διαγωνισμό σε ΕΥΡΩ με τίτλο: Προμήθεια ηλεκτρονικού εξοπλισμού σχολικών μονάδων, για την ενίσχυση και υποστήριξη της ερευνητικής υποδομής σε θέματα διεθνών εκπαιδευτικών ερευνών στο πλαίσιο του Διεθνούς Προγράμματος PISA (Programme International Student Assessment). Ο σκοπός του έργου είναι η ενίσχυση και η υποστήριξη της ερευνητικής υποδομής σε θέματα διεθνών εκπαιδευτικών ερευνών στο πλαίσιο του Διεθνούς Προγράμματος PISA (Programme International Student Assessment). Κύριο αντικείμενο του έργου είναι η προμήθεια 4.500 φορητών ηλεκτρονικών υπολογιστών και 2.500 ενσύρματων ακουστικών σε επιλεγμένες σχολικές μονάδες όλων των Περιφερειών (περίπου 242 τον αριθμό). Η επιλογή των σχολικών μονάδων θα πραγματοποιηθεί από τον Οργανισμό PISA τον Οκτώβριο του 2024.
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Προμήθεια ηλεκτρονικού εξοπλισμού σχολικών μονάδων, για την ενίσχυση και υποστήριξη της ερευνητικής υποδομής σε θέματα διεθνών εκπαιδευτικών ερευνών στο πλαίσιο του Διεθνούς Προγράμματος PISA (Programme International Student Assessment) σχολικών μονάδων των Π.Δ. Αττικής, Στερεάς Ελλάδας, Ηπείρου, Ιονίων νήσων, Βορείου Αιγαίου και Νοτίου Αιγαίου. | 30200000 Equipo y material informático | €2,066,754 |
| 2 | Προμήθεια ηλεκτρονικού εξοπλισμού σχολικών μονάδων,για την ενίσχυση και υποστήριξη της ερευνητικής υποδομής σε θέματα διεθνών εκπαιδευτικών ερευνών στο πλαίσιο του Διεθνούς Προγράμματος PISA (Programme International Student Assessment) σχολικών μονάδων των Π.Δ Πελοποννήσου, Δυτικής Ελλάδας, Θεσσαλίας, Κεντρικής Μακεδονίας, Δυτικής Μακεδονίας, Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και Κρήτης. | 30200000 Equipo y material informático | €2,132,746 |
Award criteria
- Price — Το κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής, όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
- Quality — Το κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής, όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Official publications
- TED · 00590540-2024 · 1 October 2024
- OJS · 191/2024 · 1 October 2024
Other tenders from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Προμήθεια Ειδικού Εξοπλισμού και Πρόσθετου Βοηθητικού Υλικού για μαθητές/τριες με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες της Πρωτοβάθμιας και…
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Προμήθεια εξοπλισμού για την βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών από τα ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.
- Προμήθεια εξοπλισμού για την βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών από τα ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Λαχανόκηποι στα σχολεία: με κριτική σκέψη και όραμα, συνεργαζόμαστε, χαιρόμαστε δημιουργούμε
- Προμήθεια εξοπλισμού ΤΠΕ για τις εκπαιδευτικές δομές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας