El Vínculo El Vínculo.
Open European Union SuppliesEU-funded

Προμήθεια εξοπλισμού Πολιτικής Προστασίας τοπικής κλίμακας στο Δήμο Αγίου Ευστρατίου

Buyer: Δήμος Αγίου Ευστρατίου

Published
28 August 2026
Submission deadline
5 October 2026, 22:00
Estimated value
€137,097
Place of performance
EL411
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00596039-2026
Reference
b244153b-74d4-4e93-bfdd-c30c318ce7e7
Official source
Official source

CPV codes

Description

Η παρούσα Προκήρυξη αφορά την προμήθεια των εξής ακόλουθων δύο (2) οχημάτων και ενός (1) μηχανήματος έργου: (α) ενός καινούργιου υδροφόρου πυροσβεστικού οχήματος, (β) ενός καινούργιου φορτηγού οχήματος με ανατροπή Μ.Β. έως 3,5 τόνων και (γ) ενός καινούργιου ελαστοχοφόρου φορτωτή, για τις ανάγκες της υπηρεσίας Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Αγίου Ευστρατίου. Τα υπό προμήθεια οχήματα και όλος ο συνοδευτικός εξοπλισμός τους θα είναι καινούργια, θα παραδοθούν πλήρως συναρμολογημένα και έτοιμα για λειτουργία, μαζί με τα απαραίτητα έγγραφα και πιστοποιητικά για την έκδοση κρατικών πινακίδων και της άδειας κυκλοφορίας στο όνομα του Δήμου Αγίου Ευστρατίου. Φορέας υλοποίησης της Πράξης είναι ο Δήμος Δυτικής Λέσβου και ωφελούμενος είναι ο Δήμος Αγίου Ευστρατίου, σύμφωνα με την Προγραμματική Σύμβαση διαδημοτικής συνεργασίας ανάμεσα στους δύο φορείς (ΑΔΑ: ΨΕ9Α46ΜΓΘ5-ΦΛΗ).

Lots (3)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 Τμήμα 1: Υδροφόρο πυροσβεστικό όχημα
Δήμος Αγίου Ευστρατίου, EL411
34144212 Vehículos autobomba €137,097
2 Τμήμα 2: Ανατρεπόμενο φορτηγό όχημα Μ.Β. έως 3,5tn
Δήμος Αγίου Ευστρατίου, EL411
34134200 Camiones basculantes €56,452
3 Τμήμα 3: Ελαστιχοφόρος φορτωτής
Δήμος Αγίου Ευστρατίου, EL411
34144710 Cargadoras sobre ruedas €56,452

Award criteria

Official publications