El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union SuppliesEU-funded

Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού (Τμήματα 14-26)

Buyer: ΕΛΚΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ

Published
27 September 2024
Submission deadline
5 November 2024, 15:00
Estimated value
€3,125,915
Place of performance
Ηράκλειο Κρήτης, EL431
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00583494-2024
Reference
b7b438ef-70b2-4c28-b847-3dacd0237d4b
Official source
Official source

CPV codes

Description

Διακήρυξη Ανοικτού Διεθνούς Διαγωνισμού άνω των ορίων για την ανάδειξη αναδόχου για την προμήθεια εξοπλισμού στο πλαίσιο του έργου «Υποέργο 1: ΠΕ1 Προμήθεια οργάνων και εξοπλισμού, απαραίτητων για την υλοποίηση του Στρατηγικού Πλάνου Έρευνας του ΕΛΜΕΠΑ» του Έργου «Στρατηγική Αριστείας του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου» με κωδικό ΟΠΣ ΤΑ 5180665 (Κωδ. Δράσης:16289) (Κ.Ε 81112) (Α/Α ΕΣΗΔΗΣ: 358731) (Τμήματα 14-26). Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια οργάνων και εξοπλισμού, απαραίτητων για την υλοποίηση του Στρατηγικού Πλάνου Έρευνας του ΕΛΜΕΠΑ. Συγκεκριμένα, το Ελληνικό Μεσογειακό Πανεπιστήμιο λαμβάνοντας υπόψιν το Στρατηγικό Σχεδιασμό Ανάπτυξης (ΣΣΑ) 2022-2025 και συγκεκριμένα τους Στρατηγικούς Στόχους του: 1. Βελτίωση της ποιότητας και του αριθμού των προσφερόμενων Προπτυχιακών Προγραμμάτων Σπουδών (ΠΠΣ). 2. Βελτίωση των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) και των Διδακτορικών Προγραμμάτων Σπουδών (ΔΠΣ). 3. Ενίσχυση της ψηφιακής εκπαίδευσης προς όφελος των φοιτητών. 4. Ενίσχυση της ερευνητικής δραστηριότητας των μελών ΔΕΠ και Ερευνητών του ΕΛΜΕΠΑ, με στόχο την αύξηση των πόρων από ανταγωνιστικά έργα που εισέρχονται στο Ίδρυμα, την αύξηση της ποσότητας και τη βελ…

Lots (13)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 ΤΜΗΜΑ 14: Τριφασικό μικροδίκτυο
EL431
31600000 Equipo y aparatos eléctricos €104,000
2 ΤΜΗΜΑ 15: Πλήρως αυτοματοποιημένο, μη επιτηρούμενο σύστημα μέτρησης και καταγραφής ηλεκτρικών χαρακτηριστικών φωτοβολταϊκών πλαισίων
EL431
33120000 Dispositivos de exploración y registro €117,200
3 ΤΜΗΜΑ16: Μετεωρολογικός σταθμός ακριβείας
EL431
38127000 Estaciones meteorológicas €20,000
4 ΤΜΗΜΑ 17: Προσομοιωτής οδήγησης μηχανής
EL431
34151000 Simuladores de conducción €198,000
5 ΤΜΗΜΑ 18: Όργανο Φασματοφωτόμετρο NIR
EL431
38433210 Espectrómetros de emisión €63,500
6 ΤΜΗΜΑ 19: Μικροσκόπιο αξονικής τομογραφίας ακτινών Χ
EL431
38511000 Microscopios electrónicos €359,460
7 ΤΜΗΜΑ 20: Φορητός 3D σαρωτής
EL431
38520000 Escáneres €38,855
8 ΤΜΗΜΑ 21: Φορητός σαρωτής τύπου SLAM
EL431
38520000 Escáneres €52,550
9 ΤΜΗΜΑ 22: Ψηφιακή κάμερα με Lidar
EL431
38651600 Cámaras fotográficas digitales €7,595
10 ΤΜΗΜΑ 23: Ρομποτικό όχημα πανκατευθυντικής κίνησης με μηχανισμό κατακόρυφης ανύψωσης και ζεύγος ρομποτικών βραχιόνων
EL431
42997300 Robots industriales €163,310
11 ΤΜΗΜΑ 24: Σύστημα ανάλυσης Υλικών και ταυτόχρονη Δομική και θερμική ανάλυση τους σε διατάξεις παραγωγής υδρογόνου και διάσπασης ρύπων κατά τη διάρκεια λειτουργίας τους που περιλαμβάνει και υποσύστημα διαφορικής Θερμιδομετρίας Σάρωσης με Θερμογραβιμετρία και Θερμική διαφορική Ανάλυση
EL431
38434000 Analizadores €310,000
12 ΤΜΗΜΑ 25: Ενδοαορτική Αντλία Αντιωθήσεως με ενσωματωμένο προσομοιωτή για μηχανική υποστήριξη της κυκλοφορίας
EL431
33190000 €45,000
13 ΤΜΗΜΑ 26: Μονάδα Ολοκληρωμένου Συστήματος Καταγραφής /Ανάλυσης της Κοινής Γνώμης (call center)
EL431
32552310 €143,280

Award criteria

Official publications

Other tenders from ΕΛΚΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ