Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού (ΤΜΗΜΑΤΑ 1-13)
Buyer: ΕΛΚΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ
- Published
- 27 September 2024
- Submission deadline
- 5 November 2024, 15:00
- Estimated value
- €3,125,915
- Place of performance
- Ηράκλειο Κρήτης, EL431
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00582484-2024
- Reference
- b7b438ef-70b2-4c28-b847-3dacd0237d4b
- Official source
- Official source
CPV codes
- 32522000Equipo de telecomunicaciones
- 35613000Vehículos aéreos no tripulados
- 42997300Robots industriales
- 48823000Servidores de fichero
- 38424000Equipo de medida y de control
- 38636100Láseres
- 33120000Dispositivos de exploración y registro
- 42600000Máquinas herramienta
Description
Διακήρυξη Ανοικτού Διεθνούς Διαγωνισμού άνω των ορίων για την ανάδειξη αναδόχου για την προμήθεια εξοπλισμού στο πλαίσιο του έργου «Υποέργο 1: ΠΕ1 Προμήθεια οργάνων και εξοπλισμού, απαραίτητων για την υλοποίηση του Στρατηγικού Πλάνου Έρευνας του ΕΛΜΕΠΑ» του Έργου «Στρατηγική Αριστείας του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου» με κωδικό ΟΠΣ ΤΑ 5180665 (Κωδ. Δράσης:16289) (Κ.Ε 81112) (Α/Α ΕΣΗΔΗΣ:358731) (Τμήματα 1-13). Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια οργάνων και εξοπλισμού, απαραίτητων για την υλοποίηση του Στρατηγικού Πλάνου Έρευνας του ΕΛΜΕΠΑ. Συγκεκριμένα, το Ελληνικό Μεσογειακό Πανεπιστήμιο λαμβάνοντας υπόψιν το Στρατηγικό Σχεδιασμό Ανάπτυξης (ΣΣΑ) 2022-2025 και συγκεκριμένα τους Στρατηγικούς Στόχους του: 1. Βελτίωση της ποιότητας και του αριθμού των προσφερόμενων Προπτυχιακών Προγραμμάτων Σπουδών (ΠΠΣ). 2. Βελτίωση των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) και των Διδακτορικών Προγραμμάτων Σπουδών (ΔΠΣ). 3. Ενίσχυση της ψηφιακής εκπαίδευσης προς όφελος των φοιτητών. 4. Ενίσχυση της ερευνητικής δραστηριότητας των μελών ΔΕΠ και Ερευνητών του ΕΛΜΕΠΑ, με στόχο την αύξηση των πόρων από ανταγωνιστικά έργα που εισέρχονται στο Ίδρυμα, την αύξηση της ποσότητας και τη βελτίωσ…
Lots (13)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 1: 5G CallBox | 32522000 Equipo de telecomunicaciones | €79,150 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 2: 5G Simulation Box | 32522000 Equipo de telecomunicaciones | €76,125 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ 3: Drone | 35613000 Vehículos aéreos no tripulados | €23,458 |
| 4 | ΤΜΗΜΑ 4: Robot Dog | 42997300 Robots industriales | €23,000 |
| 5 | ΤΜΗΜΑ 5: Rack mount Server | 48823000 Servidores de fichero | €36,960 |
| 6 | ΤΜΗΜΑ 6: Σύστημα ελέγχου & μέτρησης αναερόβιων ζυμώσεων | 38424000 Equipo de medida y de control | €90,000 |
| 7 | ΤΜΗΜΑ 7: Σύστημα laser υψηλής ενέργειας παλμών νανοδευτερολέπτων | 38636100 Láseres | €354,722 |
| 8 | ΤΜΗΜΑ 8: Σύστημα καταγραφής νευροφυσιολογικών σημάτων, οφθαλμικών κινήσεων και σωματικής δραστηριότητας (EEG , ECG/PPG, EDA/GSR, RSP, Eye-Tracking, ACC, INSOLES) | 33120000 Dispositivos de exploración y registro | €132,300 |
| 9 | ΤΜΗΜΑ 9: Σύστημα τρισδιάστατης εκτύπωσης συνεχούς ίνας | 42600000 Máquinas herramienta | €60,000 |
| 10 | ΤΜΗΜΑ 10: Επιτραπέζια Μηχανή CNC | 42632000 Máquinas de control numérico para metales | €11,850 |
| 11 | ΤΜΗΜΑ 11: Ηλεκτρονικό μικροσκόπιο σάρωσης εκπομπής πεδίου (FE- SEM) | 38511000 Microscopios electrónicos | €341,100 |
| 12 | ΤΜΗΜΑ 12: Πλήρως ηλεκτροκίνητο ψηφιακό μικροσκόπιο κινούμενου (tilting) κορμού | 38511000 Microscopios electrónicos | €117,000 |
| 13 | ΤΜΗΜΑ 13: Παραμετροποιήσιμος Αναλυτής ηλεκτρονικών παραμέτρων υψηλής απόδοσης | 38434000 Analizadores | €157,500 |
Award criteria
- Price
- Price
- Price
- Price
- Price
- Price
- Price — Χαμηλότερη τιμή
- Price — Χαμηλότερη τιμή
- Price — Χαμηλότερη τιμή
- Price — Χαμηλότερη τιμή
- Price — Χαμηλότερη τιμή
- Price — Χαμηλότερη τιμή
Official publications
- TED · 00582484-2024 · 27 September 2024
- OJS · 189/2024 · 27 September 2024
Other tenders from ΕΛΚΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ
- Προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού (Τμήματα 14-26)
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού (ΤΜΗΜΑΤΑ 1-13)
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού (Τμήματα 14-26)
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού (Τμήματα 14-26)
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού (ΤΜΗΜΑΤΑ 1-13)
- Προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού
- Προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού