El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union SuppliesEU-funded

Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού

Buyer: ΕΛΚΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ

Published
28 March 2025
Submission deadline
30 April 2025, 15:00
Estimated value
€531,922
Place of performance
Ηράκλειο Κρήτης, EL431
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00202424-2025
Reference
34c95341-d915-444e-94ae-64f1897971b2
Official source
Official source

CPV codes

Description

Διακήρυξη Ανοικτού Διεθνούς Διαγωνισμού άνω των ορίων για την ανάδειξη αναδόχου για την προμήθεια εξοπλισμού στο πλαίσιο του έργου «Υποέργο 1: ΠΕ1 Προμήθεια οργάνων και εξοπλισμού, απαραίτητων για την υλοποίηση του Στρατηγικού Πλάνου Έρευνας του ΕΛΜΕΠΑ» του Έργου «Στρατηγική Αριστείας του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου» με κωδικό ΟΠΣ ΤΑ 5180665 (Κωδ. Δράσης:16289) (Κ.Ε 81112) (Α/Α ΕΣΗΔΗΣ:369378) . Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια οργάνων και εξοπλισμού, απαραίτητων για την υλοποίηση του Στρατηγικού Πλάνου Έρευνας του ΕΛΜΕΠΑ. Συγκεκριμένα, το Ελληνικό Μεσογειακό Πανεπιστήμιο λαμβάνοντας υπόψιν το Στρατηγικό Σχεδιασμό Ανάπτυξης (ΣΣΑ) 2022-2025 και συγκεκριμένα τους Στρατηγικούς Στόχους του: 1. Βελτίωση της ποιότητας και του αριθμού των προσφερόμενων Προπτυχιακών Προγραμμάτων Σπουδών (ΠΠΣ). 2. Βελτίωση των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) και των Διδακτορικών Προγραμμάτων Σπουδών (ΔΠΣ). 3. Ενίσχυση της ψηφιακής εκπαίδευσης προς όφελος των φοιτητών. 4. Ενίσχυση της ερευνητικής δραστηριότητας των μελών ΔΕΠ και Ερευνητών του ΕΛΜΕΠΑ, με στόχο την αύξηση των πόρων από ανταγωνιστικά έργα που εισέρχονται στο Ίδρυμα, την αύξηση της ποσότητας και τη βελτίωση της ποιότητα…

Lots (3)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 ΤΜΗΜΑ 1: Σύστημα laser υψηλής ενέργειας παλμών νανοδευτερολέπτων
EL431
38636100 Láseres €354,722
2 ΤΜΗΜΑ 2: Σύστημα τρισδιάστατης εκτύπωσης συνεχούς ίνας
EL431
42600000 Máquinas herramienta €60,000
3 ΤΜΗΜΑ 3: Πλήρως αυτοματοποιημένο, μη επιτηρούμενο σύστημα μέτρησης και καταγραφής ηλεκτρικών χαρακτηριστικών φωτοβολταϊκών πλαισίων
EL431
33120000 Dispositivos de exploración y registro €117,200

Award criteria

Official publications

Other tenders from ΕΛΚΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ