Προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού
Buyer: ΕΛΚΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ
- Published
- 27 September 2024
- Submission deadline
- 5 November 2024, 15:00
- Estimated value
- €924,085
- Place of performance
- Ηράκλειο Κρήτης, EL431
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00583841-2024
- Reference
- 2b6ca3c5-1a17-42b0-81e8-d12b17ee62aa
- Official source
- Official source
CPV codes
- 32232000Equipo de videoconferencia
- 30213000Ordenadores personales
- 30233100Unidades de memoria
- 48800000Sistemas y servidores de información
- 42533000Partes de bombas de calor
- 44622000Sistemas de termorrecuperación
- 42511100Intercambiadores de calor
- 09331100Captadores solares para la producción de calor
Description
Διακήρυξη Ανοικτού Διεθνούς Διαγωνισμού άνω των ορίων για την ανάδειξη αναδόχου για την προμήθεια εξοπλισμού στο πλαίσιο του έργου «Υποέργο 2: ΠΕ2 Προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού» του Έργου «Στρατηγική Αριστείας του Ελληνικού Μεσογειακού Πανεπιστημίου» με κωδικό ΟΠΣ ΤΑ 5180665 (Κωδ. Δράσης:16289) (Α/Α ΕΣΗΔΗΣ: 358744) (Κ.Ε 81113). Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού για την κάλυψη των αναγκών του φυσικού αντικειμένου του έργου. Συγκεκριμένα, το Ελληνικό Μεσογειακό Πανεπιστήμιο λαμβάνοντας υπόψιν το Στρατηγικό Σχεδιασμό Ανάπτυξης (ΣΣΑ) 2022-2025 του και συγκεκριμένα τους Στρατηγικούς Στόχους του: 1. Βελτίωση της ποιότητας και του αριθμού των προσφερόμενων Προπτυχιακών Προγραμμάτων Σπουδών (ΠΠΣ). 2. Βελτίωση των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών (ΠΜΣ) και των Διδακτορικών Προγραμμάτων Σπουδών (ΔΠΣ). 3. Ενίσχυση της ψηφιακής εκπαίδευσης προς όφελος των φοιτητών. 4. Ενίσχυση της ερευνητικής δραστηριότητας των μελών ΔΕΠ και Ερευνητών του ΕΛΜΕΠΑ, με στόχο την αύξηση των πόρων από ανταγωνιστικά έργα που εισέρχονται στο Ίδρυμα, την αύξηση της ποσότητας και τη βελτίωση της ποιότητας των δημοσιεύσεων, καθώς και την ενίσχυση της ερευνητικής κουλτούρας με βά…
Lots (6)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 1: ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ | 32232000 Equipo de videoconferencia | €314,100 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 2: ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ | 32232000 Equipo de videoconferencia | €160,000 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ 3: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΜΕ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΟΠΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ | 30213000 Ordenadores personales | €63,400 |
| 4 | ΤΜΗΜΑ 4: ΒΑΣΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ COMPUTER ROOM ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΕΩΝ ΥΨΗΛΩΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ | 48800000 Sistemas y servidores de información | €218,000 |
| 5 | ΤΜΗΜΑ 5: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΣΥΝΘΕΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ | 42533000 Partes de bombas de calor | €150,000 |
| 6 | ΤΜΗΜΑ 6: ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΑΣ | 33114000 Espectroscopios | €18,585 |
Award criteria
- Price
- Price
- Price — Χαμηλότερη τιμή
- Price — Χαμηλότερη τιμή
- Price — Χαμηλότερη τιμή
- Price — Χαμηλότερη τιμή
Official publications
- TED · 00583841-2024 · 27 September 2024
- OJS · 189/2024 · 27 September 2024
Other tenders from ΕΛΚΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ
- Προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού (Τμήματα 14-26)
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού (ΤΜΗΜΑΤΑ 1-13)
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού (Τμήματα 14-26)
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού (Τμήματα 14-26)
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού (ΤΜΗΜΑΤΑ 1-13)
- Προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού
- Προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού