El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union Supplies

ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ Π.Σ. ΔΗΜΟΥ ΣΟΥΦΛΙΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΌ ΑΓΟΝΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΥΠ' ΑΡΙΘΜ. 34/2023 ΜΕΛΕΤΗΣ

Buyer: ΔΗΜΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ

Published
5 March 2025
Submission deadline
7 April 2025, 15:00
Estimated value
€43,070
Place of performance
Σουφλί, EL511
Procedure
Open procedure
Notice number
00143368-2025
Reference
83bc7809-8330-4da1-b4b4-a6963f2ab5b7
Official source
Official source

CPV codes

Description

HΜετά την δημοπράτηση της υπ άριθμ. 34/2023 μελέτης, τα τμήματα 2,3 και 4 του διαγωνισμού επέβησαν άγονα. Με την υπ ‘αριθμ 123/2024 απόφαση της ΔΕ αποφασίστηκε η επαναδημοπράτηση των άγονων τμημάτων με τροποποίηση των όρων της διακήρυξη. Η παρούσα μελέτη αφορά την προμήθεια τροφίμων σίτισης (ε’δη ιχθυοπωλείου, είδη παντοπωλείου και είδη οπωροπωλείου) για τους τρεις Παιδικούς Σταθμούς του Δήμου (παιδικοί σταθμοί Σουφλίου, Τυχερού και Λαβάρων). Η μελέτη συντάχτηκε σύμφωνα με τις διατάξεις του Ν. 4412/8-8-2016, όπως αυτός τροποποιήθηκε με τις διατάξεις του Ν. 4782/2021, της παρ.4 του άρθρου 209 του Ν 3463/2006, όπως αναδιατυπώθηκε με την παρ.3 του άρθρου 22 του Ν.3536/2007. Η σύναψη των συμβάσεων εκτέλεσης της προμήθειας θα πραγματοποιηθεί μετά από ανοικτό διεθνή διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορές και με κριτήριο κατακύρωσης για τα ελαιόλαδα, οπωροκηπευτικά και ιχθείς, το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) στη νόμιμα διαμορφούμενη κάθε φορά μέση τιμή λιανικής πώλησης του είδους την ημέρα παράδοσης, όπως αυτή προκύπτει από το εκάστοτε εκδιδόμενο δελτίο πιστοποίησης τιμών του Τμήματος Εμπορίου και Τουρισμού της Περιφερειακής Ενότητας Έβρου, σύμφωνα με τις διατάξεις του ά…

Lots (3)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 ΤΜΗΜΑ 2 - ΕΙΔΗ ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟΥ
EL511
03311000 Pescado €8,522
2 ΤΜΗΜΑ 3 - ΕΙΔΗ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟΥ
EL511
15800000 Productos alimenticios diversos €25,856
3 ΤΜΗΜΑ 4 - ΕΙΔΗ ΟΠΩΡΟΠΩΛΕΙΟΥ
EL511
03221000 Hortalizas €8,961

Award criteria

Official publications