«Προμήθεια ειδών τροφίμων για τη λειτουργία των δομών του Δήμου Χίου»
Buyer: Δήμος Χίου
- Published
- 6 November 2025
- Submission deadline
- 8 December 2025, 17:00
- Estimated value
- €270,848
- Place of performance
- Χίος, EL413
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00737382-2025
- Reference
- af83cd50-8349-4ee2-a70f-825c54797f25
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33770000Artículos de papel para uso sanitario e higiénico
- 19640000Sacos y bolsas de polietileno para residuos
- 39830000Productos de limpieza
- 33771200Forros de pañales de papel
- 33700000Productos para la higiene personal
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια με τίτλο «Προμήθεια ειδών υγιεινής, καθαριότητας & ευπρεπισμού για τις ανάγκες του Δήμου Χίου & του Διαδημοτικού Λιμενικού Ταμείου Χίου», όπως περιγράφεται στην υπ’ αριθ. 3/2025 Μελέτη της Δ/νσης Οικονομικών Υπηρεσιών του Δ. Χίου. Τα υπό προμήθεια είδη υγιεινής, καθαριότητας & ευπρεπισμού πρέπει να είναι αρίστης ποιότητας, εγνωσμένης ονομασίας και προέλευσης. Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 33770000-8, 19640000-4, 39830000-9, 33771200-7 και 33700000-7. Η εκτιμώμενη συνολική δαπάνη της σύμβασης για την προμήθεια προϋπολογίσθηκε στο ποσό των 270.848,20 €, μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ και 308.530,40 € συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 4%, 9% & 17% (εφόσον τα συγκεκριμένα ποσοστά Φ.Π.Α. θα εξακολουθούν να ισχύουν στα νησιά του Βορειανατολικού Αιγαίου), και θα βαρύνει τον προϋπολογισμό του Δήμου Χίου. Η διάρκεια της σύμβασης ή των συμβάσεων ορίζεται σε ένα (1) έτος από την υπογραφή της. Υπάρχει δυνατότητα παράτασης του χρόνου ισχύος της σύμβασης έως δώδεκα (12) μήνες, προκειμένου να καλυφθούν τρέχουσες ανάγκες του Δήμου, χωρίς τροποποίηση της συμβατικής αξίας. Η αν…
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΟΜΑΔΑ Α’:ΕΙΔΗ ΥΓΙΕΙΝΗΣ, ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ & ΕΥΠΡΕΠΙΣΜΟΥ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ Δ. ΧΙΟΥ & Δ.Λ.Τ. ΧΙΟΥ | 33770000 Artículos de papel para uso sanitario e higiénico | €144,676 |
| 2 | ΟΜΑΔΑ Β’:ΕΙΔΗ ΥΓΙΕΙΝΗΣ, ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ & ΕΥΠΡΕΠΙΣΜΟΥ ΣΧΟΛ. ΜΟΝΑΔΩΝ Δ. ΧΙΟΥ | 33770000 Artículos de papel para uso sanitario e higiénico | €108,559 |
| 3 | ΟΜΑΔΑ Γ’:ΕΙΔΗ ΥΓΙΕΙΝΗΣ, ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ & ΕΥΠΡΕΠΙΣΜΟΥ ΣΧΟΛ. ΜΟΝΑΔΩΝ Δ. ΧΙΟΥ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ | 33770000 Artículos de papel para uso sanitario e higiénico | €17,613 |
Award criteria
- Price — Η εκτέλεση της προμήθειας θα γίνει με ανοικτό ηλεκτρονικό διαγωνισμό άνω των ορίων, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά μόνο βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) για…
Official publications
- TED · 00737382-2025 · 6 November 2025
- OJS · 214/2025 · 6 November 2025