«Προμήθεια ειδών τροφίμων για τη λειτουργία των δομών του Δήμου Χίου»
Buyer: Δήμος Χίου
- Published
- 22 October 2025
- Submission deadline
- 24 November 2025, 17:00
- Estimated value
- €738,175
- Place of performance
- Χίος, EL413
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00698087-2025
- Reference
- 069ce476-55e5-4914-b123-0a4d1071eb7e
- Official source
- Official source
CPV codes
- 15000000Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
- 15810000Productos de panificación, pasteles y productos de pastelería frescos
- 15119000Carnes diversas
- 03221200Frutos hortícolas
- 03311000Pescado
- 41110000Agua potable
- 15411110Aceite de oliva
- 03220000Hortalizas, frutas y frutos de cáscara
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΟΜΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΧΙΟΥ». Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV): 15000000-8, 15411110-6, 15810000-9, 15119000-5, 15112130-6, 03221200-8, 03220000-9, 03311000-2, 41110000-3 και 15511000-3. Η εκτιμώμενη συνολική δαπάνη της σύμβασης για την προμήθεια προϋπολογίσθηκε στο ποσό των 738.174,84 €, μη συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ και 804.838,28 € συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 9% & 17% (εφόσον τα συγκεκριμένα ποσοστά Φ.Π.Α. θα εξακολουθούν να ισχύουν στα νησιά του Βορειανατολικού Αιγαίου), και θα βαρύνει τον προϋπολογισμό του Δήμου Χίου. Η διάρκεια της σύμβασης ή των συμβάσεων ορίζεται σε ένα (1) έτος από την υπογραφή της. Υπάρχει δυνατότητα παράτασης του χρόνου ισχύος της σύμβασης έως έξι (6) μήνες, προκειμένου να καλυφθούν τρέχουσες ανάγκες του Δήμου, χωρίς τροποποίηση της συμβατικής αξίας. Η ανωτέρω παράταση, ενεργοποιείται με μονομερή πράξη της Αναθέτουσας Αρχής, ανάλογα με τις ανάγκες της. Ο ως άνω όρος θα ισχύσει μόνο αν δεν υπάρχει κατά το χρόνο αυτό υπέρβαση των ανά είδος ποσοτήτων ή της προϋπολογισθείσας κατά ομάδας δαπάνη. Αν…
Lots (7)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΟΜΑΔΑ Α’: ΕΙΔΗ ΤΡΟΦΙΜΩΝ | 15000000 Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines | €416,512 |
| 2 | ΟΜΑΔΑ Β’: ΕΙΔΗ ΑΡΤΟΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟΥ | 15810000 Productos de panificación, pasteles y productos de pastelería frescos | €49,831 |
| 3 | ΟΜΑΔΑ Γ’: ΕΙΔΗ ΚΡΕΟΠΩΛΕΙΟΥ | 15119000 Carnes diversas | €72,483 |
| 4 | ΟΜΑΔΑ Δ’: ΕΙΔΗ ΟΠΩΡΟΠΩΛΕΙΟΥ | 03221200 Frutos hortícolas | €96,622 |
| 5 | ΟΜΑΔΑ Ε’: ΕΙΔΗ ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟΥ | 03311000 Pescado | €51,936 |
| 6 | ΟΜΑΔΑ ΣΤ’: ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ ΝΕΡΟ | 41110000 Agua potable | €9,645 |
| 7 | ΟΜΑΔΑ Ζ’: ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ | 15411110 Aceite de oliva | €41,146 |
Award criteria
- Price — Η εκτέλεση της προμήθειας θα γίνει με ανοικτό ηλεκτρονικό διαγωνισμό άνω των ορίων, με κριτήριο κατακύρωσης: (α) για τα είδη των ΟΜΑΔΩΝ Α’ ΤΡΟΦΙΜΩΝ, Β’ ΑΡΤΟΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟΥ και ΣΤ’ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟΥ, την…
Official publications
- TED · 00698087-2025 · 22 October 2025
- OJS · 203/2025 · 22 October 2025