El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union Supplies

ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ-ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ , (CPV33169000-2).

Buyer: ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Published
19 April 2024
Submission deadline
7 June 2024, 15:00
Estimated value
€299,023
Place of performance
EL433
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00232551-2024
Reference
0493edfc-60d2-493f-a527-72d2f95ae9a5
Official source
Official source

CPV codes

Description

ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΑΝΟΙΚΤΟΥ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ (ΔΙΕΘΝΗ) ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ «ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ - «ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ» (CPV33169000-2), ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΚΥΡΩΣΗΣ ΤΟΥ ΤΗΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΒΑΣΕΙ ΤΙΜΗΣ, ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΘΕΙΣΑΣ ΔΑΠΑΝΗΣ (1) ΕΤΟΥΣ : 185.075,09 ΕΥΡΩ συμπ/νου Φ.Π.Α (149.511,36 ΕΥΡΩ χωρίς Φ.Π.Α. 13% & 24%) ΠΛΕΟΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗΣ : 185.075,09 ΕΥΡΩ συμπ/νου Φ.Π.Α (149.511,36 ΕΥΡΩ χωρίς Φ.Π.Α. 13% & 24%) ΣΥΝΟΛΙΚΗΣ ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΘΕΙΣΑΣ ΔΑΠΑΝΗΣ 370.150,18 ΕΥΡΩ συμπ/νου Φ.Π.Α (299.022,72 ΕΥΡΩ χωρίς Φ.Π.Α. 13% & 24%).

Lots (24)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 ΤΜΗΜΑ 1 - ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΤΡΟΚΑΡ ΜΟΝΑ 5 ΜΜ , ΚΩΔ. 141394
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €5,900
2 ΤΜΗΜΑ 2 , ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΤΡΟΚΑΡ ΜΟΝΑ 5-12ΜΜ , ΚΩΔ. 141395
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €9,882
3 ΤΜΗΜΑ 3 , ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΤΡΟΚΑΡ ΣΕ ΣΕΤ 5 ΜΜ , ΚΩΔ. 141396
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €22,000
4 ΤΜΗΜΑ 4 , ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΤΡΟΚΑΡ ΣΕ ΣΕΤ 5-10ΜΜ , ΚΩΔ. 141403
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €22,000
5 ΤΜΗΜΑ 5 , ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΒΕΛΟΝΑ VERRES ΠΝΕΥΜΟΠΕΡΙΤΟΝΑΙΟΥ 120 MM , ΚΩΔ. 141406
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €800
6 ΤΜΗΜΑ 6 , ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΛΑΒΙΔΑ ΑΠΟΛΙΝΩΣΗΣ ΜΕ CLIP ΤΙΤΑΝΙΟΥ Μ.Χ. MEDIUM - LARGE, ΚΩΔ. 141407
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €24,320
7 ΤΜΗΜΑ 7 , ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΟΣ ΣΑΚΟΣ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΟΣ, ΚΩΔ. 141409
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €22,000
8 ΤΜΗΜΑ 8 , ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΛΥΣΗΣ ΕΚΠΛΥΣΗΣ, ΚΩΔ. 141410
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €9,000
9 ΤΜΗΜΑ 9 , ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚH ΛΑΒΙΔA ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΑΤΡΑΥΜΑΤΙΚH (ΤΥΠΟΥ GRASP), ΚΩΔ. 141411
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €18,000
10 ΤΜΗΜΑ 10, ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΨΑΛΙΔΙΑ, ΚΩΔ. 141412
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €18,000
11 ΤΜΗΜΑ 11, ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚH ΛΑΒΙΔA ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΑΤΡΑΥΜΑΤΙΚH ΜΕ ΙΣΧΥΡΟ ΑΚΡΟ (ΤΥΠΟΥ CLINCH), ΚΩΔ. 141413
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €15,600
12 ΤΜΗΜΑ 12 , ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ DISSECTOR , ΚΩΔ. 141417
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €18,000
13 ΤΜΗΜΑ 13, ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΟ ΡΑΜΜΑ ΑΠΟΛΙΝΩΣΗΣ (ENDOLOOP) ΝΟ 0 , ΚΩΔ. 141418
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €1,800
14 ΤΜΗΜΑ 14 , ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΟ ΑΓΓΙΣΤΡΟ ΑΠΩΘΗΣΗΣ ΠΑΡΕΓΧΥΜΑΤΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ , ΚΩΔ. 141419
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €497
15 ΤΜΗΜΑ 15, ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΛΑΒΙΔΑ ΧΟΛΗΔΟΧΟΥ ΚΥΣΤΕΩΣ , ΚΩΔ. 141421
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €960
16 ΤΜΗΜΑ 16, ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΒΕΛΟΝΑ VERRES ΠΝΕΥΜΟΠΕΡΙΤΟΝΑΙΟΥ 150 MM , ΚΩΔ. 187002
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €400
17 ΤΜΗΜΑ 17, ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΛΑΒΙΔΑ ΑΠΟΛΙΝΩΣΗΣ ΜΕ CLIP ΤΙΤΑΝΙΟΥ Μ.Χ. LARGE , ΚΩΔ. 187011
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €25,487
18 ΤΜΗΜΑ 18, ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΟΣ ΣΑΚΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ 15 ΜΜ , ΚΩΔ. 215059
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €300
19 ΤΜΗΜΑ 19, ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΚΑΘΗΛΩΣΗΣ ΠΛΕΓΜΑΤΟΣ 5 ΜΜ Μ.Χ, ΚΩΔ. 244756
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €40,215
20 ΤΜΗΜΑ 20 , ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗΣ ΡΑΜΜΑΤΩΝ (ENDOCLOSE DEVICE), ΚΩΔ. 244757
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €1,000
21 ΤΜΗΜΑ 21, ΚΑΣΕΤΑ ΜΕ CLIP ΑΠΟΛΙΝΩΣΗΣ ΑΓΓΕΙΩΝ ΤΙΤΑΝΙΟΥ Μ.Χ. MEDIUM - LARGE ΓΙΑ ΛΑΒΙΔΑ ΠΟΛΛΑΠΛΩΝ ΧΡΗΣΕΩΝ, ΚΩΔ. 263834
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €4,000
22 ΤΜΗΜΑ 22, ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΤΡΟΚΑΡ ΜΟΝΑ 5-11 ΜΜ, ΚΩΔ. 187023
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €5,712
23 ΤΜΗΜΑ 23 , ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΟ ΣΕΤ ΧΟΛΟΚΥΣΤΕΚΤΟΜΗΣ, ΚΩΔ. 141405
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €10,200
24 ΤΜΗΜΑ 24, ΛΑΒΙΔΑ ΣΥΓΚΟΛΙΣΗΣ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΧΕΙΡ/ΚΗΣ ΑΓΓΕΙΩΝ ΜΕΧΡΙ 7 ΜΜ ΜΕ ΚΥΡΤΑ ΕΝΕΡΓΑ ΑΚΡΑ ΜΗΚΟΥΣ 20MM ΚΑΙ ΜΗΚΟΣ ΣΤΕΙΛΕΟΥ 37 CM ΚΑΙ ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ 5MM , ΚΩΔ. 265510
EL433
33169000 Instrumentos quirúrgicos €22,950

Award criteria

Official publications