«Προμήθεια α)φαιόγκριζου μαρμάρου, β) πωρόλιθου»
Buyer: Υπουργείο Πολιτισμού Γενική Διεύθυνση Αρχαιοτήτων και Πολιτιστικής Κληρονομιάς Εφορεία Αρχαιοτήτων Φθιώτιδας και Ευρυτανίας
- Published
- 24 January 2025
- Estimated value
- €246,216
- Place of performance
- EL612
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00051266-2025
- Reference
- 7d6d2f85-ef1b-436c-b8d4-3668db28a977
- Official source
- Official source
CPV codes
- 44911100Mármol
- 44911200Travertino
- 44911000Mármol y piedra calcárea de construcción
Description
Αντικείμενο του εν θέματι Διαγωνισμού είναι η επιλογή αναδόχου για την «Προμήθεια α)φαιόγκριζου μαρμάρου, β) πωρόλιθου» για τις ανάγκες της αποκατάστασης του σκηνικού οικοδομήματος του Αρχαίου Θεάτρου Λάρισας. Το προαναφερθέν αντικείμενο του είναι η προμήθεια φαιόγκριζου μαρμάρου συνολικής ποσότητας 37,80 m3 και πωρόλιθου συνολικής ποσότητας 58,46 m3 για τις ανάγκες της αποκατάστασης του Σκηνικού Οικοδομήματος του Α’ Αρχαίου Θεάτρου Λάρισας, στα πλαίσια της Πράξης: «Αποκατάσταση Αρχαίου Θεάτρου Λάρισας – Φάση Ε'» Για την παρούσα σύμβαση χορηγήθηκε η υπ’ αριθμ. 4455/ 01-08-2022 σύμφωνη γνώμη της Διαχειριστικής Αρχής.
Award criteria
- Price — Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της τιμής.
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ΒΕΜΑΤ ΜΑΡΜΑΡΑ ΤΕΡΝΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €243,754 | — |
Official publications
- TED · 00051266-2025 · 24 January 2025
- OJS · 17/2025 · 24 January 2025
Other tenders from Υπουργείο Πολιτισμού Γενική Διεύθυνση Αρχαιοτήτων και Πολιτιστικής Κληρονομιάς Εφορεία Αρχαιοτήτων Φθιώτιδας και Ευρυτανίας
- Διακήρυξη για την προμήθεια μελανιών, γραφικής ύλης και χαρτιού Α4
- ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΗ ΝΕΩΝ ΧΡΗΣΕΩΝ ΣΤO ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΤΩΝ ΔΥΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΤΟΛΙΚΩΝ ΕΝΕΤΙΚΩΝ ΝΕΩΡΙΩΝ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
- Διακήρυξη για την προμήθεια μελανιών, γραφικής ύλης και χαρτιού Α4
- Διακήρυξη για την παροχή υπηρεσιών πληροφορικής
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2026
- Διακήρυξη για την προμήθεια ειδών πληροφορικής
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 2/2026
- «ΕΠΑΝΑΧΡΗΣΗ, ΑΝΑΠΤΥΞΗ, ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΚΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΧΩΡΩΝ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΤΗΜΑΤΟΣ ΤΑΤΟΪΟΥ»
- «ΕΠΑΝΑΧΡΗΣΗ, ΑΝΑΠΤΥΞΗ, ΑΝΑΔΕΙΞΗ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΚΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΧΩΡΩΝ ΤΟΥ ΠΡΩΗΝ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΚΤΗΜΑΤΟΣ ΤΑΤΟΪΟΥ»
- Εκσυγχρονισμός των υφιστάμενων προθηκών της μόνιμης έκθεσης (αίθουσα Α’) του αρχαιολογικού Μουσείου Λαμίας