Προκήρυξη μελέτης
Buyer: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΘΡΑΚΗΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
- Published
- 29 July 2024
- Submission deadline
- 26 September 2024, 10:00
- Estimated value
- €1,076,715
- Place of performance
- EL515
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00453816-2024
- Reference
- 5a4619d6-f688-4835-8a9e-3285456942ee
- Official source
- Official source
CPV codes
- 71335000Estudios de ingeniería
Description
ΜΕΛΕΤΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ ΝΕΟΥ ΒΟΡΕΙΟΥ ΚΡΗΠΙΔΩΜΑΤΟΣ ΟΧΗΜΑΤΑΓΩΓΩΝ ΣΤΙΣ ΛΙΜΕΝΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΕΡΑΜΩΤΗΣ (Ν. ΚΑΒΑΛΑΣ) ΚΑΙ ΟΔΙΚΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΔΙΚΤΥΟ. Ο Φάκελος Δημόσιας Σύμβασης περιλαμβάνει τις απαιτούμενες μελέτες και εργασίες πεδίου οι οποίες απαιτούνται για τη μεταφορά του ακτοπλοϊκού λιμένα Κεραμωτής σε νέα θέση προκειμένου να απεμπλακεί ο υφιστάμενος λιμένας από τη λειτουργία του πορθμείου Κεραμωτής – Θάσου και να αποδοθούν τα κρηπιδώματα σε τουριστική χρήση. Το αντικείμενο της μελέτης αποτελεί : 1. Οι απαιτούμενες συμπληρωματικές μελέτες (ακτομηχανική μελέτη, κυματική μελέτη, μελέτη πλοήγησης, μελέτη διαχείρισης βυθοκορημάτων) και έρευνες πεδίου (τοπογραφικές και βυθομετρικές αποτυπώσεις και μελέτες , γεωτεχνικές έρευνες πεδίου και μελέτες κλπ) 2. Οι απαιτούμενες μελέτες για την περιβαλλοντική αδειοδότηση του συνόλου των έργων (ΠΠΠΑ, ΜΠΕ, ΕΟΑ) 3. Οι απαιτούμενες μελέτες για την κατασκευή νέου λιμένα ακτοπλοΐας εντός του όρμου Κεραμωτής (λιμενικά έργα, έργα χερσαίων χώρων, κτιριακά έργα, Η/Μ εγκαταστάσεις) 4. Οι απαιτούμενες μελέτες των απαραίτητων συνοδών οδικών έργων της εγκατάστασης και των χερσαίων χώρων αυτής (συγκοινωνιακές μελέτες λιμένα, μελέτη οδού πρόσβασης και κ…
Award criteria
- Quality
Official publications
- TED · 00453816-2024 · 29 July 2024
- OJS · 146/2024 · 29 July 2024
Other tenders from ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΘΡΑΚΗΣ - ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΚΑΒΑΛΑΣ
- ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΣΤΡΙΝΟΠΟΥΛΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΕ ΚΑΒΑΛΑΣ 2025-28
- ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΕ ΚΑΒΑΛΑΣ 2025-28
- ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΕ ΚΑΒΑΛΑΣ 2025-28
- ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΜΑΝΤΑΝΗ ΗΛΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΕ ΚΑΒΑΛΑΣ 2025-28
- ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΜΑΝΤΖΑΡΙΔΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΕ ΚΑΒΑΛΑΣ 2025-28
- ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΛΑΠΑΖΙΔΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΕ ΚΑΒΑΛΑΣ 2025-28
- ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΟ ΚΤΕΛ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΕ ΚΑΒΑΛΑΣ 2025-28
- ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ EUROTAXI ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΕ ΚΑΒΑΛΑΣ 2025-28
- ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΛΑΠΑΖΙΔΗ ΙΩΑΝΝΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΕ ΚΑΒΑΛΑΣ 2025-28
- ΣΥΜΒΑΣΗ ΜΕ ΤΥΡΝΙΝΗ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΕ ΚΑΒΑΛΑΣ 2025-28