Proiectare, execuție lucrări si asitență tehnică din partea proiectantului „Reabilitarea și modernizarea Palatului Administrativ - Instituția Prefectului jud. Sibiu” - 2299
Buyer: COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA
- Published
- 13 May 2024
- Submission deadline
- 21 August 2024, 15:00
- Estimated value
- 37,564,992 RON
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00280480-2024
- Reference
- 414c2115-34e6-46fe-a6f5-91b2fee643d7
- Official source
- Official source
CPV codes
- 45200000Trabajos generales de construcción de inmuebles y obras de ingeniería civil
Description
Proiectare, execuție lucrări si asitență tehnică din partea proiectantului „Reabilitarea și modernizarea Palatului Administrativ - Instituția Prefectului jud. Sibiu” - 2299 Valoarea estimata maxima este de 37.564.992,25 lei fara TVA, compusa din Valoarea estimata minima 35.757.365,89 lei fara TVA + Valoarea aferenta lucrarilor suplimentare conf art. 104 alin. (8) din Legea 98/2016 – 1.807.626,36 lei fara TVA. Valoarea estimată este de 35.757.365,89 lei, fără TVA Valoarea defalcata o regasiti in documentul "Instructiuni pentru ofertanti" NOTĂ: În baza dispozițiilor art. 104 alin. (8) din Legea nr. 98/2016 actualizată Autoritatea Contractantă își rezervă dreptul de a aplica procedura de negociere fară publicarea prealabilă a unui anunț de participare în situația în care, în execuție apar lucrări noi care constau în repetarea unor lucrări similare prevăzute în contractul inițial. Valoarea prevăzută pentru aceste lucrări este în limita a 1.807.626,36 lei fără TVA. Această valoare este suplimentară valorii ce va fi ofertată în Graficul de eșalonare a Prețurilor (propunerea financiară) și va fi folosită de autoritatea contractantă exclusiv pentru achiziționarea eventualelor lucrăr…
Award criteria
- Price — Punctajul se acorda astfel: a) Pentru cel mai scazut dintre preturi se acorda punctajul maxim alocat; b) Pentru celelalte preturi ofertate punctajul P(n) se calculeaza proportional, astfel: P(n) =…
- Quality — In caz de neconcordante intre prevederile caietului de sarcini si cele ale Fisei de date, prevaleaza prevederile Caietului de sarcini. Metodologia de calcul pentru fiecare subfactor se afla la…
- Quality — In caz de neconcordante intre prevederile caietului de sarcini si cele ale Fisei de date, prevaleaza prevederile Caietului de sarcini. Metodologia de calcul pentru fiecare subfactor se afla la…
Official publications
- TED · 00280480-2024 · 13 May 2024
- OJS · 92/2024 · 13 May 2024
Other tenders from COMPANIA NATIONALA DE INVESTITII SA
- Pachet 51: Proiectare – faza adaptare la amplasament, executie lucrari și asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executiei…
- P17 P+E–faza adaptare la amplasament pt ob de investitii Proiect TIP L 1: 11811 „Construire creșă mare,str. Viitorului nr. 28A,municipiul…
- Pachet 29: Proiectare-faza adaptare la amplasament, execuție lucrări și asistență tehnică din partea proiectantului pe perioada execuției…
- Proiectare, asistenta tehnica din partea proiectantului si executia de lucrari pentru obiectivul de investitii „Consolidare, reabilitare,…
- Pachet 61: Proiectare – faza adaptare la amplasament, executie lucrari și asistenta tehnica din partea proiectantului pe perioada executiei…
- "Reabilitare, modernizare, extindere, construire și dotare Spital Clinic de Urgenta “Prof. Dr. Agrippa Ionescu” str. I.C.Bratianu, nr. 149,…
- P20:P-faza adaptare la amplas,exec lucr și asis teh pt:Lot 1- 11886„Proiect tip – Construire cresa mica, sat Smeeni, Cv.12,P 443,451,…
- Proiectare, execuţie lucrări și asistenţă tehnică din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii: “INSTITUTUL REGIONAL DE…
- P20:P-faza adaptare la amplas,exec lucr și asis teh pt:Lot 1- 11886„Proiect tip – Construire cresa mica, sat Smeeni, Cv.12,P 443,451,…
- Proiectare, executie lucrari si asistenta tehnica din partea proiectantului pentru obiectivul de investitii „CONSTRUIRE BAZIN DE ÎNOT…