ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΙΟΘΕΤΗΣΗ ΤΩΝ ΥΔΑΤΟΡΕΜΑΤΩΝ
Buyer: ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
- Published
- 16 September 2024
- Submission deadline
- 22 October 2024, 15:00
- Estimated value
- €63,216,500
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00555016-2024
- Reference
- 510b8a4a-9d6a-4d5f-bc04-0476b6aa3fbc
- Official source
- Official source
CPV codes
- 79999100Servicios de escaneado
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 71351612Servicios de hidrometeorología
- 38120000Instrumentos de meteorología
- 38292000Instrumentos de hidrografía
Description
Αντικείμενο του έργου είναι η υλοποίηση τμήματος του αντικειμένου του Ενιαίου Ψηφιακού Χάρτη που αφορά στο άρθρο 6 παράγραφος 3, εδάφιο (θ) του Ν.4635/19 και της παραγράφου 4 του ιδίου άρθρου στο σκέλος που αφορά στις πληροφορίες φορέων σχετικά με τις οριοθετήσεις υδατορεμάτων. Στόχος της αποτελεί η συγκέντρωση, καταγραφή, ανάρτηση και ο εμπλουτισμός του Ενιαίου Ψηφιακού Χάρτη με την πληροφορία που αφορά στις οριοθετήσεις των υδατορεμάτων, ώστε η πληροφορία αυτή να είναι διαθέσιμη στην Κοινωνία και στην Πολιτεία για να ενισχυθεί η Προστασία του Περιβάλλοντος και να διευκολυνθεί η Οικονομική Ανάπτυξη και οι Επενδύσεις στην χώρα.Κατά την υλοποίηση του έργου, θα γίνει διερεύνηση, ανά την Επικράτεια, και θα διεξαχθεί καταγραφή και ψηφιοποίηση των υφισταμένων οριοθετήσεων. Επιπροσθέτως, θα συλλεχθεί και θα παραχθεί η απαραίτητη πληροφορία για υποβοήθηση της Πολιτείας στη μελλοντική σύνταξη φακέλων οριοθέτησης χωρίς έργα διευθέτησης (υφιστάμενη κατάσταση) σε μη οριοθετημένα υδατορέματα, μήκους 6.000 χιλιομέτρων περίπου, που βρίσκονται εντός των Ζωνών Δυνητικά Υψηλού Κινδύνου Πλημμύρας (ΖΔΥΚΠ), όπως έχουν καθοριστεί σε εφαρμογή της Οδηγίας 2007/60/ΕΚ.
Award criteria
- Quality — Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
- Price — Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Official publications
- TED · 00555016-2024 · 16 September 2024
- OJS · 180/2024 · 16 September 2024