El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union Services

Παροχή υπηρεσιών ασφάλισης

Buyer: Ίδρυμα Τεχνολογίας & Έρευνας (ΙΤΕ)

Published
11 November 2025
Submission deadline
12 November 2025, 15:00
Estimated value
€223,500
Place of performance
Ηράκλειο, EL431
Procedure
Open procedure
Lots
1
Documents
1
Notice number
00745836-2025
Reference
d8cb3885-f04a-4098-835d-fcae552e57f1
Official source
Official source

CPV codes

Description

Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή υπηρεσιών ασφάλισης κινητής και ακίνητης περιουσίας του ΙΤΕ και αστικής ευθύνης έναντι τρίτων και έναντι εργαζομένων, και ειδικότερα, η ασφάλιση του εξοπλισμού και των κτηριακών εγκαταστάσεων στο Ηράκλειο Κρήτης, στο Ρέθυμνο, στην Αθήνα, στη Θεσσαλονίκη, στα Ιωάννινα στην Πάτρα και στα Χανιά καθώς και η ασφάλιση αστικής ευθύνης του ΙΤΕ έναντι τρίτων και έναντι των εργαζομένων και απασχολουμένων σε αυτό, για ένα (1) έτος. Ειδικότερα, οι υπηρεσίες αφορούν στην ασφάλιση κινητής και ακίνητης περιουσίας του ΙΤΕ και αστικής ευθύνης έναντι τρίτων και έναντι εργαζομένων σε όλες τις εγκαταστάσεις του ΙΤΕ για ένα (1) έτος και συγκεκριμένα από την 01/01/2026 και ώρα 12:00 μ.μ. μέχρι την 01/01/2027 και ώρα 12:00 μ.μ. για τον Κλάδο Πυρός και από 01/01/2026 ώρα 00:01 π.μ. μέχρι 31/12/2026 και ώρα 00:00 π.μ. για τον κλάδο Κ.Π.Κ. και Αστικής Ευθύνης, σύμφωνα βεβαίως και με τα επιμέρους ασφαλιστήρια συμβόλαια. Αναλυτικότερα αφορούν, με βάσει τα στοιχεία της 31ης/03/2025 (βλ Παράρτημα ΙΙ της Αναλυτικής Διακήρυξης) • Ασφάλιση Πυρός & Συμπληρωματικών Κινδύνων για ασφαλιζόμενα κεφάλαια 60.021.302,73 €, • ασφάλιση ηλεκτρονικού εξοπλισμού για ασφαλιζόμενα κεφάλαι…

Award criteria

Official publications