Opskrba električnom energijom
Buyer: GRAD NOVA GRADIŠKA
- Published
- 24 December 2025
- Submission deadline
- 30 January 2026, 09:00
- Estimated value
- €310,000
- Place of performance
- HR024
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00863137-2025
- Reference
- 67a10ecc-b92f-4ea8-98b7-b2998f937501
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09310000Electricidad
Description
Opskrba električnom energijom u razdoblju od dvije godine Predmet ovog postupka javne nabave je nabava robe, odnosno opskrba električnom energijom Naručitelja kao povlaštenog kupca, sukladno tehničkim karakteristikama i ostalim traženim uvjetima naznačenima u dokumentaciji za nadmetanje. Isporučena električna energija mora sadržavati minimalno 50% električne energije iz obnovljivih izvora. Energija iz obnovljivih izvora ili obnovljiva energija je energija iz obnovljivih nefosilnih izvora, primjerice energija vjetra, solarna energija (toplinska i fotonaponska) te geotermalna energija, energija iz okoliša, energija plime, oseke i druga energija oceana, hidroenergija, biomasa, plin dobiven od otpada, plin dobiven iz uređaja za obradu otpadnih voda i bioplin (članak 3. Zakona o tržištu električne energije (NN 111/21 i 83/23). Kao potvrdu ispunjenja uvjeta o podrijetlu električne energije, odabrani ponuditelj (Opskrbljivač) je obvezan po izvršenoj isporuci električne energije, dostaviti Naručitelju Potvrdu o podrijetlu električne energije sukladno Metodologiji utvrđivanja podrijetla električne energije (članak 19., NN broj 133/14 i 127/19). U slučaju nedostavljanja tražene potvrde o…
Award criteria
- Price — Cijena ponude
- Quality — Kao kriterij primjenjuje se visina ponuđene količine obnovljivih izvora u postocima (%). Udio električne energije dobivene iz obnovljivih izvora mora minimalno iznositi 50% (pedeset posto). Ponuda…
Official publications
- TED · 00863137-2025 · 24 December 2025
- OJS · 248/2025 · 24 December 2025