OPSKRBA ELEKTRIČNOM ENERGIJOM
Buyer: GRAD GOSPIĆ
- Published
- 1 October 2025
- Submission deadline
- 30 October 2025, 12:00
- Estimated value
- €600,000
- Place of performance
- HR032
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00639693-2025
- Reference
- 3be1de71-cd0e-4d56-b7c9-2939f791c8fa
- Official source
- Official source
CPV codes
- 09310000Electricidad
Description
Otvoreni postupak javne nabave se provodi radi nabave opskrbe električnom energijom za potrebe Naručitelja za razdoblje nabave od 24 (dvadeset četiri) mjeseca, početak odmah po izvršnosti Odluke i potpisu Okvirnog sporazuma. Prema Strategiji Europa 2020, usvojenoj 2010. godine, na razini Europske unije jedan od ciljeva je povećanje udjela obnovljivih izvora energije u konačnoj potrošnji energije za 20%. Na razini Europske unije 7. Akcijski program za okoliš „Živjeti dobro unutar granica našeg planeta“ (2013.) kao strateški cilj do 2020. godine za cijelu Europsku uniju postavlja provedbu od najmanje 50% javne nabave uz primjenu mjerila zelene javne nabave, a taj cilj je preuzela i Republika Hrvatska. Na dan 26.08.2015. Vlada RH usvojila je prvi Nacionalni akcijski plan za zelenu javnu nabavu za razdoblje od 2015. do 2017. godine s pogledom do 2020. godine (dalje u tekstu: Nacionalni akcijski plan za zelenu javnu nabavu). U Nacionalnom akcijskom planu za zelenu javnu nabavu fokus je stavljen na uvođenje osnovnih zelenih mjerila u javnu nabavu za prioritetne skupine proizvoda i usluga: papir za ispis i kopiranje, motorna vozila, uredsku i informatičku oprema, električnu energiju, tele…
Award criteria
- Price — Cijena ponude
- Quality — Naručitelj kao drugi kriterij određuje udio električne energije iz obnovljivih izvora energije. Kao kriterij primjenjuje se visina ponuđene količine obnovljivih izvora u postocima (%). Sukladno…
Official publications
- TED · 00639693-2025 · 1 October 2025
- OJS · 188/2025 · 1 October 2025