Omlastning af emballageaffald fra ARGOs 9 ejerkommuner og 14 genbrugspladser
Buyer: ARGO Genbrug A/S
- Published
- 5 December 2025
- Place of performance
- DK022
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00809290-2025
- Official source
- Official source
CPV codes
- 90500000Servicios relacionados con desperdicios y residuos
- 90000000Servicios de alcantarillado, basura, limpieza y medio ambiente
Description
Omlastning af emballageaffald fra ARGOs 9 ejerkommuner og 14 genbrugspladser. Denne forhåndsmeddelelse er alene en orientering om ARGOs kommende EU-udbud på Ydelsen ”Omlasteplads til emballageaffald fra ARGOs 9 ejerkommuners indsamling samt fra ARGOs 14 genbrugspladser. Den påtænkte offentliggørelse af en udbudsbekendtgørelse vil forventeligt ske d. 22. januar 2026. Ordregiver gør opmærksom på at den anførte dato alene er vejledende. Der er ikke adgang til yderligere informationer på dette tidspunkt. Kontaktperson: Dorit Mørkehøj dmr@argo.dk ARGO Affaldsenergi A/S Håndværkervej 70A, 4000 Roskilde CVR: 45276074
Official publications
- TED · 00809290-2025 · 5 December 2025
- OJS · 235/2025 · 5 December 2025