Nabava električnih autobusa i minibusa
Buyer: KD AUTOTROLEJ d. o. o.
- Published
- 2 July 2025
- Submission deadline
- 11 July 2025, 10:00
- Estimated value
- €11,462,067
- Place of performance
- HR031
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00427721-2025
- Reference
- 95574b08-9733-47d0-a643-fc4cbeea9499
- Official source
- Official source
CPV codes
- 34144910Autobuses eléctricos
Description
Predmet javne nabave je nabava 8 solo gradskih niskopodnih autobusa, 8 midi gradskih niskopodnih autobusa i 4 gradska niskopodna minibusa koji se pokreću na električnu energiju s osposobljavanjem osoblja Naručitelja za rukovanje i održavanje autobusa, sukladno Troškovnicima, Tehničkim specifikacijama i ostalim traženim uvjetima iz ove Dokumentacije o nabavi. Naručitelj će autobuse koristiti u lokalnom i županijskom linijskom prijevozu na linijama prosječno dužine do 50 kilometara. Prema konfiguraciji ulične mreže, autobusi će savladavati uspone na pojedinim dionicama linija do 12%. Lokalne i županijske linije karakterizira velika gustoća stajališta s prosječnim međustajališnim udaljenostima od 350 metara. Trase linija najvećim dijelom prolaze užim središtem. Gusti prometni tokovi na uličnoj mreži, regulacija prometa semaforskim sustavom uvjetuje učestalo zaustavljanje i stajanje na stajalištima i semaforiziranim raskrižjima. U takvom režimu rada autobusi će se koristiti do 20 sati dnevno. Posebnom opterećenju izloženi su u periodu jutarnjih i popodnevnih vršnih opterećenja uz učestalu popunjenost od 90% do 100% raspoloživog kapaciteta.
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Električni solo autobusi | 34144910 Autobuses eléctricos | €5,596,000 |
| 2 | Električni midi autobusi | 34144910 Autobuses eléctricos | €4,725,267 |
| 3 | Električni minibusi | 34144910 Autobuses eléctricos | €1,140,800 |
Award criteria
- Price — Cijena ponude
- Quality — Naručitelj kao drugi kriterij određuje jamstveni rok za otklanjanje nedostataka u jamstvenom roku na cijeli autobus. Jamstveni rok za otklanjanje nedostataka u jamstvenom roku počinje teći od dana…
- Quality — Naručitelj kao treći kriterij određuje jamstveni rok na trajnost baterija. Jamstveni rok na trajnost baterija počinje teći od dana prve registracije autobusa. Od dana isporuke pa do dana prve…
- Quality — Naručitelj kao četvrti kriterij određuje vrstu medija u klima uređaju. Klima uređaj koji kao radni medij koristi CO2, može se koristiti na temperaturama do -20°C i njegova efikasnost je značajno…
- Quality — Naručitelj kao peti kriterij određuje vrstu motora. Izbor između sinhronih i asinhronih motora za baterijsko električne autobuse zavisi od različitih faktora kao što su energetska efikasnost,…
- Quality — Naručitelj kao šesti kriterij određuje trošak redovnog održavanja vozila po propisanim servisnim intervalima proizvođača tijekom jamstvenog roka. Trošak redovnog - servisnog održavanja vozila…
- Quality — Naručitelj kao šesti kriterij određuje trošak redovnog održavanja vozila po propisanim servisnim intervalima proizvođača tijekom jamstvenog roka. Trošak redovnog - servisnog održavanja vozila…
- Quality — Naručitelj kao peti kriterij određuje vrstu motora. Izbor između sinhronih i asinhronih motora za baterijsko električne autobuse zavisi od različitih faktora kao što su energetska efikasnost,…
- Quality — Naručitelj kao peti kriterij određuje vrstu motora. Izbor između sinhronih i asinhronih motora za baterijsko električne autobuse zavisi od različitih faktora kao što su energetska efikasnost,…
- Quality — Naručitelj kao šesti kriterij određuje trošak redovnog održavanja vozila po propisanim servisnim intervalima proizvođača tijekom jamstvenog roka. Trošak redovnog - servisnog održavanja vozila…
Official publications
- TED · 00427721-2025 · 2 July 2025
- OJS · 124/2025 · 2 July 2025