Medicamente Hematologie 2024
Buyer: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRASOV
- Published
- 19 July 2024
- Submission deadline
- 23 August 2024, 15:00
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00434204-2024
- Reference
- 869900bb-332e-411f-8c9a-6abb91631853
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33621000Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos
Description
Procedura aleasă este Acord Cadru pe 48 luni de la semnarea acestuia, cu 3 operatori economici. S-a ales procedura de licitație deschisă, Anunț de participare, deoarece valoarea cumulată a tuturor loturilor depășește pragul valoric prevăzut la art. 7 alin.(1) lit.c) din Legea nr.98/2016 cu modificările si completările ulterioare . Având în vedere ca produsele care fac obiectul acestei achiziții sunt medicamente folosite in tratamentul pacienților, iar numărul pacienților este variabil și cantitatea exactă de medicamente nu se cunoaște la acest moment, s-a ales acordul-cadru deoarece acesta permite autorității contractante atribuirea de contracte subsecvente, lunar sau trimestrial, în funcție de necesitățile concrete si de fondurile alocate pentru achiziția acestora din Programul Național de Sănătate. Acordul cadru se încheie fără reluarea competiției. Contractul subsecvent va fi încheiat într-un termen estimat de 7 zile de la încheierea acordului cadru doar la solicitarea medicului coordonator. Contractele subsecvente se vor încheia în funcție de alocarea bugetară din Programele Naționale de Sănătate. Produsele se vor achiziționa de la primul clasat până la epuizarea cantității. …
Lots (12)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ECULIZUMAB | 33621000 Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos | — |
| 2 | RAVULIZUMAB 300 mg | 33621000 Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos | — |
| 3 | RAVULIZUMAB 1100 | 33621000 Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos | — |
| 4 | MOSUNETUZUMAB 30 mg | 33621000 Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos | — |
| 5 | MOSUNETUZUMAB 1 mg | 33621000 Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos | — |
| 6 | AZACITIDINA | 33621000 Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos | — |
| 7 | VENETOCLAX 10 mg | 33621000 Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos | — |
| 8 | VENETOCLAX 50 mg | 33621000 Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos | — |
| 9 | VENETOCLAX 100 mg | 33621000 Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos | — |
| 10 | RURIOCTOCOG ALFA PEGOL 5000 UI | 33621000 Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos | — |
| 11 | RURIOCTOCOG ALFA PEGOL 2000 UI | 33621000 Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos | — |
| 12 | RURIOCTOCOG ALFA PEGOL 3000UI | 33621000 Medicamentos para la sangre y para los órganos hematopoyéticos | — |
Award criteria
- Price — Pretul cel mai scazut este singurul criteriu
Official publications
- TED · 00434204-2024 · 19 July 2024
- OJS · 140/2024 · 19 July 2024
Other tenders from SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRASOV
- Medicamente Oncologie Suplimentară
- SERVICII DE PAZĂ, PROTECȚIE ȘI CONTROL ACCES
- MATERIALE SANITARE 1
- Reactivi și consumabile de laborator
- Reactivi si consumabile Anatomie Patologică și Medicina Legală
- Dispozitive Medicale Implantabile și Electrofiziologie Complexă
- SERVICII DE PAZĂ, PROTECȚIE ȘI CONTROL ACCES
- Reactivi si consumabile Anatomie Patologică și Medicina Legală
- Substanțe de contrast
- Închiriere stații de stocare/vaporizare oxigen medicinal lichid, inclusiv furnizarea oxigenului medicinal