MEDICAMENTE DIVERSE 2
Buyer: SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRASOV
- Published
- 27 March 2024
- Submission deadline
- 2 May 2024, 15:00
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00182209-2024
- Reference
- 352374c0-ac27-4d19-b1ea-d57901e87d7e
- Official source
- Official source
CPV codes
- 33690000Medicamentos diversos
Description
Procedura aleasă este Acord Cadru pe 48 luni de la semnarea acestuia, cu 3 operatori economici. S-a ales procedura de licitație deschisă, Anunț de participare, deoarece valoarea cumulată a tuturor loturilor depășește pragul valoric prevăzut la art. 7 alin.(1) lit.c) din Legea nr.98/2016 cu modificările si completările ulterioare . Având în vedere ca produsele care fac obiectul acestei achiziții sunt medicamente folosite in tratamentul pacienților, iar numărul pacienților este variabil și cantitatea exactă de medicamente nu se cunoaște la acest moment, s-a ales acordul-cadru deoarece acesta permite autorității contractante atribuirea de contracte subsecvente, lunar sau trimestrial, în funcție de necesitățile concrete si de fondurile alocate pentru achiziția acestora din Programul Național de Sănătate. Acordul cadru se încheie fără reluarea competiției. Contractul subsecvent va fi încheiat într-un termen estimat de 7 zile de la încheierea acordului cadru doar la solicitarea medicului coordonator. Contractele subsecvente se vor încheia în funcție de alocarea bugetară din Programele Naționale de Sănătate. Produsele se vor achiziționa de la primul clasat până la epuizarea cantității. …
Lots (94)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ACETYLCYSTEINUM SOL.INJ. 300 MG/3 ML | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 2 | ACETYLCYSTEINUM COMPR. 600 MG compr | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 3 | ACIDUM ASCORBICUM SOL INJ 100 MG/ML 5 ML fiola | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 4 | ACIDUM ASCORBICUM SOL INJ 750 MG fiola | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 5 | ALTEPLASUM PULB. + SOLV. PT. SOL. INJ. 50mg flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 6 | AMIKACINUM SOL. INJ. 500mg/2ml flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 7 | AMINOPHYLLINUM SOL. INJ. 24mg/ml 10 ML fiola | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 8 | AMOXICILINA CAPS 500 MG caps | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 9 | AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM Pulb pt sol inj/perf 1000mg+200mg flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 10 | AMPICILLINUM PULB. PT. SOL. INJ. 1g flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 11 | AMPICILLINUM+SULBACTAM Pulb pt sol inj/perf IM/IV 1000mg/500mg flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 12 | BENZYLPENICILLINUM NA PULB. PT. SOL. INJ. 1000000ui flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 13 | CEFAZOLINUM Pulb pt sol inj sau perf 1 gr flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 14 | CEFEPIMUM Pulb pt sol inj sau perf 1000mg flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 15 | CEFOPERAZONUM Pulb pt sol inj/perf/im iv 1000 mg flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 16 | CEFOPERAZONUM Pulb pt sol inj/perf/im iv 2000 mg flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 17 | CEFOTAXIMUM PULB. PT. SOL. INJ. / PERF. 1g flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 18 | CEFTAROLINUM FOSMIL PULB. PT. CONC. PT. SOL. PERF. 600mg flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 19 | CEFTAZIDINUM Pulb pt sol inj/perf/im iv 1 gr flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 20 | CEFTRIAXONUM Pulb+solv pt sol inj. perf 1000mg flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 21 | CEFTRIAXONUM Pulb+solv pt sol inj. perf 2000mg flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 22 | CEFUROXIMUM Pulb pt susp (im)/pulb pt sol inj (im/iv 1,5g flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 23 | CEFUROXIMUM Pulb pt susp (im)/pulb pt sol inj (im/iv 750 mg flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 24 | CIPROFLOXACINUM Conc pt sol perf 100mg/10ml fiola | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 25 | CLARITHROMYCINUM pulb pt sol perf 500 mg flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 26 | CLINDAMYCINUM Sol inj 300mg/2ml flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 27 | COLISTINUM Pulb pt sol inj /perf 1000000ui flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 28 | Combinatii (Aminoacizi 10%) SOL. PERF. 10% 500ml flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 29 | Combinatii (Aminoacizi tip hepa) SOL. PERF. 8% 500ml flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
| 30 | Combinatii (Aminoacizi tip nephro) SOL. PERF. 10% 250ml flacon | 33690000 Medicamentos diversos | — |
Award criteria
- Price — Pretul cel mai scazut este singurul criteriu
Official publications
- TED · 00182209-2024 · 27 March 2024
- OJS · 62/2024 · 27 March 2024
Other tenders from SPITALUL CLINIC JUDETEAN DE URGENTA BRASOV
- Medicamente Oncologie Suplimentară
- SERVICII DE PAZĂ, PROTECȚIE ȘI CONTROL ACCES
- MATERIALE SANITARE 1
- Reactivi și consumabile de laborator
- Reactivi si consumabile Anatomie Patologică și Medicina Legală
- Dispozitive Medicale Implantabile și Electrofiziologie Complexă
- SERVICII DE PAZĂ, PROTECȚIE ȘI CONTROL ACCES
- Reactivi si consumabile Anatomie Patologică și Medicina Legală
- Substanțe de contrast
- Închiriere stații de stocare/vaporizare oxigen medicinal lichid, inclusiv furnizarea oxigenului medicinal