Mediasuunnittelu ja mediaostopalvelut
Buyer: Helsingin seurakuntayhtymä / Kirkko ja kaupunki -media
- Published
- 9 October 2025
- Submission deadline
- 10 November 2025, 10:00
- Estimated value
- €500,000
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00663580-2025
- Reference
- 47a8bbfd-36f4-4ab8-afd3-35141666f1e0
- Official source
- Official source
CPV codes
- 79340000Servicios de publicidad y de marketing
- 79341400Servicios de campañas de publicidad
Description
Helsingin seurakuntayhtymän viestintä etsii mediatoimistoa yhteistyökumppaniksi mediasuunnitteluun ja median ostoon pääkaupunkiseudulla. Kyse on pääasiassa ulkomainoskampanjoista kirkollisten juhlapyhien yhteydessä. Niitä on ollut vuosittain kolme: jouluna, pääsiäisenä ja pyhäinpäivänä. Sisällöt näihin olemme tuottaneet itse. Pienempiä mainoskampanjoita tehdään satunnaisesti. Mediatoimistoa tarvitaan vuosittain myös hautaustoimen kuulutusilmoitusten julkaisemisessa. Myös muut Helsingin seurakuntayhtymän osastot ja seurakunnat voivat hyödyntää mediatoimiston kanssa tehtävää sopimusta silloin, kun kyse on seurakuntarajat ylittävästä projektista tai koko Helsinkiä koskevasta kampanjasta. Lisäksi sopimusta voidaan hyödyntää pääkaupunkiseudun seurakuntien yhteisissä kampanjoissa, joissa Helsingin seurakuntayhtymä vastaa mediapintojen ostosta muiden seurakuntayhtymien puolesta. Tällaisia voisivat olla esimerkiksi seurakuntavaalikampanja tai koko pääkaupunkiseutua koskettava tapahtuma tai kampanja. Tyypillinen toimeksianto koostuu kampanjan kokonaisbudjetista, kohderyhmävalinnoista, kampanja-ajasta sekä mediapintojen painotuksesta. Sisällöntuotanto ei yleensä sisälly toimeksiantoon. Mah…
Award criteria
- Price — Kaikkien palveluiden yhteenlaskettu hinta.
- Quality — Laatutekijöiden vertailu
Official publications
- TED · 00663580-2025 · 9 October 2025
- OJS · 194/2025 · 9 October 2025
Other tenders from Helsingin seurakuntayhtymä / Kirkko ja kaupunki -media
- Urut, Malmin siunauskappelin Iso kappeli, Helsinki
- Kannelmäen kirkon korjaus ja uuden seurakuntakeskuksen rakennusurakka
- Kahvila- ja ravintolapalveluiden hankinta Helsingin tuomiokirkon tapulin terassille
- Ruotsinkielinen evankelis-luterilainen seurakuntalehti jäsentalouksiin
- Helsingin Mustasaaren toimintakeskuksen veneliikenteen hankinta liikennöintikaudelle 2026 (optiona +1)
- Helsingin seurakuntayhtymän toiminnanohjausjärjestelmä, sisältäen asiakkuudenhallinnan ja sähköisen asioinnin
- Ryhmäkasvien hankinta kausille 2026-2027 (optiot kausille 2028 ja 2029)
- Työsuhdepolkupyörien hankinta leasingpalveluna
- Munkkiniemen seurakuntatalon (kirkon) osittainen peruskorjausurakka
- Helsingin seurakuntayhtymän toiminnanohjausjärjestelmä, sisältäen asiakkuudenhallinnan ja sähköisen asioinnin