Medarbejderbredbånd
Buyer: Sund & Bælt Holding A/S
- Published
- 28 April 2025
- Submission deadline
- 19 May 2025, 08:00
- Estimated value
- 8,000,000 kr
- Place of performance
- DK021
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00272843-2025
- Reference
- 8cf9d0f4-bc3e-4236-9fa8-d3a6e1f01d8c
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 72400000Servicios de Internet
- 72411000Proveedor de servicios de Internet (PSI)
Description
Ordregiver ønsker at tilbyde sine medarbejdere bredbåndsforbindelse på deres hjemmeadresse til både arbejdsmæssig brug og privatbrug. Ordregiver udbyder derfor en kontrakt om levering af medarbejderbredbånd til ansatte i koncernen. Ordregivers organisation består i 2025 af ca. 500 medarbejdere, som tilbydes medarbejderbredbånd. Det er forventningen, at antallet af medarbejdere vil stige under kontraktperioden. Det er ordregivers forventning, at en stor del af den samlede medarbejdergruppe vil gøre brug af tilbuddet om opkobling af internet på medarbejderens hjemmeadresse. Ordregiver kan dog ikke garantere tilbudsgiver en mindsteomsætning på Kontrakten, og Kontraktens anslåede værdi, som anført i denne udbudsbekendtgørelse, er ikke et tilsagn fra Ordregiver om en mindsteomsætning på Kontrakten. Tilbudsgiver gøres desuden særligt opmærksom på, at tilbudsgiver er bundet af de tilbudte priser, uanset hvilken omsætning, der konkret opnås under kontrakten; også i tilfælde af, at den konkrete omsætning afviger fra den anslåede værdi i såvel opad- som nedadgående retning. Der henvises til bilag 2 – kravspecifikationen for yderligere information om opgavens omfang.
Award criteria
- Price — Se udbudsbetingelserne afsnit 4.
- Quality — Se udbudsbetingelserne afsnit 4.
Official publications
- TED · 00272843-2025 · 28 April 2025
- OJS · 82/2025 · 28 April 2025